Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
19/02/2016 - 10:25

Zosia wskoczyła do urny. Liczenie głosów w plebiscycie na Sądeczanina 2015 Roku

Dzisiaj (19.02) o godz. 9.00 Anna Szczepanik- Dziadowicz, umocowany "klucznik" Kapituły plebiscytu na Sądeczanina 2015 roku, w obecności dwóch świadków otworzyła w siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu zapieczętowaną i zamkniętą na przysłowiowe cztery spusty urnę, do której przez 4 tygodnie wpadały papierowe głosy.

Następnie do przepastnej, drewnianej skrzyni wskoczyła filigranowa Zosia Górka z Mszalnicy, studentka filologi rosyjskiej PWSZ w Nowym Sączu, i kupony powędrowały na długi stół. Zaczęło się liczenie głosów, które padły na poszczególnych kandydatów zgłoszonych do zaszczytnego tytułu. Zaangażowanych było kilkanaście osób; pracowników Fundacji Sądeckiej wsparli studenci PWSZ.

W sobotę 20 lutego o godz. 11 w siedzibie Fundacji Sądeckiej pod przewodnictwem Zygmunta Berdychowskiego zbierze się na swoim drugim posiedzeniu Kapituła plebiscytu, która zsumuje wszystkie głosy i zatwierdzi wynik plebiscytu.

Przypominamy, że można było poprzeć swojego faworyta na trzy sposoby: wypełniając kupon papierowy lub formularz elektroniczny, dostępny na naszej stronie albo też - co było najprostsze - wysyłając sms.  Wybieraliśmy spośród dwunastu osobistości, zgłoszonych do nagrody przez różne gremia i środowiska Sądecczyzny.

Wszyscy kandydaci to, bez wyjątku, osoby nietuzinkowe, działające na rzecz dobra wspólnego i przyczyniające się do rozwoju ziemi sądeckiej, bo taka jest idea plebiscytu organizowanego przez Fundację Sądecką od 1998 roku.

To już siedemnasta edycja konkursu. W zeszłym roku plebiscyt wygrał ks. prałat Stanisław Kukla, wielce zasłużony dla lokalnej społeczności, emerytowany proboszcz parafii w Podolu - Górowej w gminie Gródek nad Dunajcem. Kto wygra w tym roku -  wielka zagadka, emocje rosną!  

Sądeczanina 2015 Roku poznamy w niedzielę 21 lutego godz. 11.00 podczas Wielkiej Gali Sądeczan w MCK "Sokół" w Nowym Sączu. Galę tradycyjnie uświetni występ orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej. Wstęp wolny, zapraszamy do "Sokoła".
(HSZ)
fot. własne      

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Dziękujemy za przesłanie błędu