Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
przewiń w dół
Data Publikacji: 
19/02/2016 - 10:25

Zosia wskoczyła do urny. Liczenie głosów w plebiscycie na Sądeczanina 2015 Roku

Dzisiaj (19.02) o godz. 9.00 Anna Szczepanik- Dziadowicz, umocowany "klucznik" Kapituły plebiscytu na Sądeczanina 2015 roku, w obecności dwóch świadków otworzyła w siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu zapieczętowaną i zamkniętą na przysłowiowe cztery spusty urnę, do której przez 4 tygodnie wpadały papierowe głosy.

Następnie do przepastnej, drewnianej skrzyni wskoczyła filigranowa Zosia Górka z Mszalnicy, studentka filologi rosyjskiej PWSZ w Nowym Sączu, i kupony powędrowały na długi stół. Zaczęło się liczenie głosów, które padły na poszczególnych kandydatów zgłoszonych do zaszczytnego tytułu. Zaangażowanych było kilkanaście osób; pracowników Fundacji Sądeckiej wsparli studenci PWSZ.

W sobotę 20 lutego o godz. 11 w siedzibie Fundacji Sądeckiej pod przewodnictwem Zygmunta Berdychowskiego zbierze się na swoim drugim posiedzeniu Kapituła plebiscytu, która zsumuje wszystkie głosy i zatwierdzi wynik plebiscytu.

Przypominamy, że można było poprzeć swojego faworyta na trzy sposoby: wypełniając kupon papierowy lub formularz elektroniczny, dostępny na naszej stronie albo też - co było najprostsze - wysyłając sms.  Wybieraliśmy spośród dwunastu osobistości, zgłoszonych do nagrody przez różne gremia i środowiska Sądecczyzny.

Wszyscy kandydaci to, bez wyjątku, osoby nietuzinkowe, działające na rzecz dobra wspólnego i przyczyniające się do rozwoju ziemi sądeckiej, bo taka jest idea plebiscytu organizowanego przez Fundację Sądecką od 1998 roku.

To już siedemnasta edycja konkursu. W zeszłym roku plebiscyt wygrał ks. prałat Stanisław Kukla, wielce zasłużony dla lokalnej społeczności, emerytowany proboszcz parafii w Podolu - Górowej w gminie Gródek nad Dunajcem. Kto wygra w tym roku -  wielka zagadka, emocje rosną!  

Sądeczanina 2015 Roku poznamy w niedzielę 21 lutego godz. 11.00 podczas Wielkiej Gali Sądeczan w MCK "Sokół" w Nowym Sączu. Galę tradycyjnie uświetni występ orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej. Wstęp wolny, zapraszamy do "Sokoła".
(HSZ)
fot. własne      

ORGANIZATORZY


PATRON MEDIALNY


PARTNERZY


Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018