Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
05/02/2018 - 17:45

Sądeczanin Roku 2017. Dla księdza Józefa Babicza ważna jest normalność, tożsamość i wiara

Ksiądz Józef Babicz urodził się 20 sierpnia 1948 r. w Jasieniu. Od 1991 r. jest proboszczem w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Marcinkowicach. W swoim życiu i posłudze duszpasterskiej kieruje się trzema zasadami: normalnością, tożsamością i wiarą.

- Jestem zaskoczony, a jednocześnie bardzo wdzięczny za to, że zostałem nominowany w plebiscycie "Sądeczanin Roku". Ocenę swojego duszpasterstwa zostawiam Panu Bogu i ludziom - mówi z uśmiechem ksiądz Józef Babicz.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Ksiądz prałat jest założycielem znanego Chóru im. Ks. Jerzego Popiełuszki, który przez prawie 30 lat swojej działalności zdobywa nagrody na prestiżowych przeglądach w kraju i za granicą. Jest również budowniczym Domu Parafialnego im. ks. Jerzego Popiełuszki, który stał się głównym ośrodkiem religijnego i kulturowo-społecznego życia całej miejscowości. Na poświęcenie tego budynku przyjechała Marianna Popiełuszko – mama błogosławionego męczennika.

Zobacz też Ks. Józef Babicz. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Przywiązanie do tradycji jakie przejawia ksiądz proboszcz sprawiło, że parafia kultywuje uroczystości kościelne i państwowe w duchu tradycji lokalnej Lachów Sądeckich. To dzięki niemu cały świat usłyszał o walecznej postawie mieszkańców Marcinkowic, którzy w 1940 roku ukrywali Jana Karskiego, legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego.

W 2017 roku ksiądz prałat – niestrudzony patriota otrzymał stopień podporucznika Wojska Polskiego.

ks. Józef Babicz – SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

RG [email protected] Film KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu