Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
01/01/2018 - 09:25

Jan Radzik ma serce do tradycji i... komisji rewizyjnej

Trzeba młodemu pokoleniu przekazywać tradycje naszych ojców. Musimy o to dbać. Tę wyjątkową misję spełnia Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin - mówi o stowarzyszeniu Jan Radzik, przewodniczący Rady Gminy Grybów, który jest wielkim patriotą swojej „małej ojczyzny”.

Należy do bardzo aktywnych działaczy Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin i jest wielkim orędownikiem kultywowania tradycji. Jak podkreśla, stowarzyszenie, które skupia wokół siebie działaczy kultury, regionalistów, nauczycieli, samorządowców, spełnia role nie do przecenienia.

Czytaj też Jan Radzik z Siołkowej Sądeczaninem 2016 Roku

- Organizacja, którą powołał do życia Zygmunt Berdychowski jest naprawdę wyjątkowa. Wyjątkowe jest też to, co robimy. Bo podtrzymujemy tradycję. Pokazujemy młodemu pokoleniu jak życie toczyło się na Sądecczyźnie wiele lat temu. W ten sposób dbamy o dziedzictwo naszych ojców i dziadów. Musimy się tym zajmować.

Czytaj też Witold Kaliński. Warszawiak z Wierchomli, który został Sądeczaninem

Podczas, grudniowego, Walnego Zjazdu członków Społeczno- Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin Jan Radzik głosami członków stowarzyszenia został wybrany na członka komisji rewizyjnej.

- Cieszę się z tego stanowiska, bo na sprawy stowarzyszenia trzeba też popatrzeć od strony merytorycznej i statutowej - mówi Radzik. - Trzeba trzymać pieczę nad sprawnym funkcjonowaniem SKT Sądeczanin. Chodzi o to, żeby wszystko, oprócz codziennej ciężkiej pracy, jaką wykonujemy, miało swoją dobrą dokumentację prowadzoną zgodnie z regulaminem. Na zjeździe dostałem propozycję i zgodziłem się tym zajmować.

Praca w stowarzyszeniu jest prawdziwą pasją Jana Radzika. Trzy lata temu założył odział SKT w gminie Grybów, który bardzo prężnie działa. 

- Ciągle odkrywamy, jakie bogactwo talentów skrywa nasza ziemia. Dotychczas rzemiosło nie wychodziło poza domostwo czy dom parafialny. Dzięki stowarzyszeniu to się zmienia. Dobrze byłoby, gdyby w innych powstawały takie koła, które kultywowałyby tradycje naszych ojców.

Jmik fot. J.B

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Na co Sandecji 1,7 mln zł z miejskiego budżetu? Mówi prezes sportowej spółki, Tomasz Michałowski:


Dziękujemy za przesłanie błędu