Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
22/03/2018 - 09:05

Chorujesz na serce? Sprawdź na co możesz liczyć w szpitalu w Limanowej

VII Seminarium z cyklu „O zdrowiu Sądeczan” miało również limanowski akcent. W jednym z paneli dyskusyjnych, na temat kompleksowych i interdyscyplinarnych metod postępowania w kardiologii brał udział Marcin Radzięta dyrektor limanowskiego szpitala.

Podczas dyskusji poruszane były tematy takie jak potrzeby kardiologiczne pacjentów w subregionie Sądeckim czy kardiologia i nakłady na kardiologię w naszym regionie na tle całego województwa małopolskiego.

Zobacz też: Limanowska policja będzie mieć nowych funkcjonariuszy. Ile osób zasili policyjne szeregi? 

Dyrektor limanowskiego szpitala Marcin Radzięta nakreślił pokrótce zabezpieczenie pacjenta kardiologicznego w subregionie, zwłaszcza w limanowskim szpitalu.

- Jeżeli chodzi o szpitale powiatowe, to zazwyczaj jesteśmy na pierwszym poziomie, jeśli chodzi o sieć szpitali. W wyniku tego zakres kardiologi również jest podstawowy i to chcielibyśmy wykonywać bardzo dobrze. W limanowskim szpitalu pacjent kardiologiczny może być przyjęty do naszego szpitala bądź zawieziony karetką do bardziej specjalistycznej placówki.

Dzięki nowoczesnym technikom już z karetki możliwe jest przesłanie obrazu EKG do szpitala, a placówki skierowane najbardziej na pacjenta kardiologicznego to szpital w Nowym Targu i Nowym Sączu. Dzięki temu w coraz mniejszym zakresie jesteśmy uzależnieni od krakowskiego szpitala – mówił podczas panelu dyskusyjnego Marcin Radzięta

Zobacz też: Nowoczesność wkracza do szkół! Wszystkie limanowskie placówki z nowym wyposażeniem [Zdjęcia]

Poruszył również temat programu koordynowanej opieki w zawale, który wprowadza NFZ. Zakłada on opiekę pacjentów po przebytej chorobie w 12-sto miesięcznym cyklu.

- Dla mnie najważniejsza jest także opieka poszpitalna, jeśli chodzi o pacjentów kardiologicznych. Istotne jest bowiem odpowiednie poinformowanie pacjenta o tym, co ma robić. Bardzo często ta kwestia jest niestety zaniedbywana i pacjent pozostawiany jest sam sobie.

Uważam, że program koordynowanej opieki w zawale jest w naszym regionie niezmiernie potrzebny, by wypełnić lukę pomiędzy pobytem pacjenta kardiologicznego w szpitalu, a dalszą jego opieką. Pacjentowi po zawale potrzebne są wskazówki jak funkcjonować z chorobą – podkreślał dyrektor limanowskiego szpitala.

[email protected], Fot. EC







Dziękujemy za przesłanie błędu