Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
26/11/2016 - 19:15

Sołtys Gabonia, Mirosław Garbacz, Sołtysem 2015 Roku!

Mirosław Garbacz, sołtys wsi Gaboń, otrzymał tytuł Sołtysa 2015 Roku a wraz z tytułem mnóstwo prezentów i gratulacji. Gala konkursu Sołtys Roku odbyła się w nowoczesnych wnętrzach biblioteki w Gołkowicach Górnych. Przybyło na nią ponad stu samorządowców z całej Sądecczyzny.

Drugie miejsce, decyzją Kapituły Konkursu, zajął (nieobecny z powodu choroby mamy) pan Bartłomiej Stawiarski, sołtys wsi Korzenna. Miejsce zaś trzecie przypadło pani Joannie Osice-Bocheńskiej, sołtysowi wsi Bartkowa-Posadowa w gminie Gródek nad Dunajcem.

Wśród ścisłego grona sześciu nominowanych do tytułu Sołtysa Roku znaleźli się również: pan Jan Gargula, sołtys wsi Michalczowa w gminie Łososina Dolna, pan Wiesaw Keklak, sołtys wsi Wierchomla Wielka w gminie Piwniczna Zdrój oraz pan Józef Toczek, sołtys wsi Zubrzyk.

- Sołtys to człowiek do bicia, jest na pierwszej linii demokracji - mówił nam, lekko tylko się uśmiechając, Mirosław Garbacz. - A demokracja w Polsce przypomina chyba czasy przedrozbiorowe; ludzie uważają, że wolno im każdego bezkarnie opluć...

- Ale ja sołtysem zostawałem nie dla zasług ani dla pieniędzy, bo pieniądze są prawie żadne. Trzeba mieć po prostu w sobie taką żyłkę do robienia czegoś dla innych. U nas było co robić, bo Gaboń to wieś przez wiele lat traktowana przez poprzednie władze jak piąte koło u wozu, więc naskładało się tu zaległości - podsumował laureat tytułu Sołtysa 2015 Roku. ([email protected]). Wideo: [email protected]

Gala konkursu Sołtys 2015 Roku odbyła się w Gołkowicach

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu