Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
16/10/2018 - 13:35

Wariat na drodze. Prawie doprowadził do zderzenia czołowego

Droga była śliska. Kierowca podróżujący Volkswagenem jechał szybko. Jakby tego było mało, wyprzedzał na linii ciągłej. Niewiele brakowało, a zderzyłby się czołowo z samochodem jadącym z przeciwnego kierunku. Zobaczcie sami.

Kilka dni temu na obwodnicy Bobowej doszło do dramatycznego wypadku. Zderzyły się trzy samochody. Aż pięć osób zostało rannych, w tym jedna wciąż przebywa w szpitalu i jest w stanie krytycznym. Jak doszło do tego wypadku? Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca BMW próbował wyprzedzać Fiata na podwójnej linii ciągłej. W tym momencie z przeciwnego kierunku nadjechał samochód dostawczy marki Ford. Pojazdy zderzyły się ze sobą czołowo. Chwila brawury skończyła się tragicznie.

Zobacz też Karambol w Bobowej. Kierowca BMW walczy o życie w szpitalu

Do podobnego zdarzenia doszło jakiś czas temu na jednej z sądeckich dróg. Na filmie nagranym kamerą samochodową widać, jak kierowca podróżujący Volkswagenem wyprzedza samochód na linii ciągłej. Niewiele brakowało, a zderzyłby się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku autem. Kierowcy mieli sporo szczęścia, że udało im się uniknąć zderzenia. Niestety wiele podobnych sytuacji na drogach kończy się tragicznie, a wszystko przez to, że kierowcy spieszą się i wyprzedzają w niedozwolonych miejscach. Może jednak warto zdjąć nogę z gazu  i dojechać kilka minut później do celu podróży, ale za to bezpiecznie.

RG [email protected], Film Sądeckie Drogi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku