Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
21/06/2018 - 19:45

Rozjechaliby pieszych na pasach: wideohorror na sądeckich drogach

Współpracująca z "Sądeczaninem" strona "Sądeckie Drogi" zamieszcza filmy, których oglądanie powinno się znaleźć na liście obowiązkowych zajęć kandydatów na kierowców. Dziś obejrzeliby nagranie, które jest dobitną odpowiedzią na pytanie: Dlaczego w Nowym Sączu tak często dochodzi do śmiertelnych wypadków, w których giną piesi. W starciu z samochodem kierowanym przez nieuważną osobę są bezbronni i nie mają najmniejszych szans.

Film, opublikowany na facebookowej stronie Sądeckie Drogi, został nagrany 14 czerwca na ulicy Batorego w Nowym Sączu. Młoda dziewczyna i starsza kobieta chciały przejść na drugą stronę jezdni. Czekały przed pasami, aż kierowcy zatrzymają się i pozwolą im bezpiecznie przejść przez drogę. Niestety tak się nie stało.

Pan Krzysztof, który nagrał całe zdarzenie rejestratorem samochodowym, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.Kobiety weszły na jezdnię, ale wtedy nadjechały inne samochody. Auta bardzo szybko przejechały. Kierowcy w ogóle nie zdjęli nogi z gazu -  za nic mieli pieszych stojących na pasach.

Aż trzy samochody zdążyły przejechać, dopiero wtedy można było bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Starsza pani widząc co się dzieje, z obawy o własne życie zrezygnowała z przechodzenia przez pasy w tym miejscu.

W ostatnich miesiącach na naszym portalu bardzo często opisywaliśmy dramatyczne wypadki, w których pod kołami samochodów ginęli piesi. Nie wiadomo, jaki finał miałoby to zdarzenie, gdyby nie ostrożność pieszych.   

[email protected], film: Sądeckie Drogi

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku