Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
17/02/2018 - 08:35

Co mówi prokurator w sprawie śmierci kobiety, która skoczyła z mostu heleńskiego? [WIDEO]

Postępowanie dobiega już końca. Prokuratorzy czekają jeszcze na opinię biegłego i wyniki sekcji zwłok, które prawdopodobnie otrzymają pod koniec lutego. Przesłuchali świadków i sprawdzili telefon zmarłej. Okazało się też, że leczyła się psychiatrycznie. Na tę chwilę wykluczają, aby ktoś przyczynił się do jej śmierci.

-  Przesłuchaliśmy świadków i członków rodziny, którzy wskazują na to, że to było targnięcie się na własne życie. Zabezpieczyliśmy też telefon zmarłej. Ponadto okazało się, że osoba leczyła się psychiatrycznie. Prokuratura zgromadziła dokumentacje jej dotychczasowego leczenia - mówi "Sądeczaninowi" prokurator Jarosław Łukacz

Dlaczego to tak długo trwa? Bo oprócz ustalenia bezpośrednich przyczyn zgonu medycy muszą wyjaśnić też, czy kobieta nie była przypadkiem pod wpływem jakiś leków czy innych środków, które mogły mieć wpływ na jej kondycję psychiczną w chwili śmierci.

Zobacz też Kobieta skoczyła z mostu heleńskiego. Nie udało się jej uratować [WIDEO]. Aktualizacja

Do tragicznego zdarzenia doszło 4 stycznia kilkanaście minut po godzinie 12. Przypomnijmy. 52-letnia mieszkanka Nowego Sącza skoczyła z mostu do rzeki Dunajec. Widział to przejeżdżający mostem Piotr Fałowski - mieszkaniec Małej Wsi. Mężczyzna zatrzymał samochód i pośpieszył z pomocą kobiecie. 

Zobacz też To Piotr Fałowski z Nowej Wsi jest bohaterem. On rzucił się na pomoc tonącej kobiecie. PRZECZYTAJ ROZMOWĘ Z BOHATEREM

Płynął za nią, lecz gdy jego organizm zaczął się mocno wychładzać, biegł za kobietą wzdłuż brzegu i próbował ją wyciągnąć z wody. Gdy udało mu się wyciągnąć kobietę na twardą powierzchnię w pobliżu brzegu, mężczyzna podjął reanimację. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, na wysokości ulicy Flisaków wspólnie wyciągnięto kobietę z wody. Wtedy reanimację przejęli policjanci, a następnie przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Niestety mimo starań, kobieta zmarła.

Zobacz też To on ratował kobietę, która skoczyła z mostu. Bohaterem jest Piotr Fałowski z Małej Wsi!

RG, Fot. RG, Film KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu