Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
13/03/2018 - 13:10

W Krynicy reaktywowali męskość. Chłopy zabrały się do roboty

Górale mawiają, że nic tak nie łączy mężczyzn jak wspólna, konkretna, męska robota. 28 „chłopów” z całej diecezji tarnowskiej przyjechało w miniony weekend do Krynicy-Zdroju, aby zakasać rękawy i popracować wspólnie nad formacją duchową.

Każdy z uczestników miał swój powód, dla którego wziął udział w dniach skupienia. Artur Grabowski ze Starej Wsi koło Limanowej przyjechał do Krynicy na prośbę swojej dziewczyny. Nietrudno odgadnąć, że najbardziej zainteresowało go świadectwo Magdaleny Kleczyńskiej, która jest małżonką z 9-letnim stażem i matką trójki dzieci. Od kilku lat jest związana z Ruchem Czystych Serc. Uczestnikom rekolekcji opowiedziała, jak skutecznie wytrwać w czystości do ślubu, a także jak randkować z dziewczyną.

W dniach skupienia wziął udział także Dariusz Maj, który jest studentem V roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Przyjechał do Krynicy, aby rozeznać, co powinien dalej robić po ukończeniu studiów.

Mężczyźni wysłuchali ciekawych konferencji, które na długo zapadną w pamięci. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się świadectwo byłego oficera Karola Cierpicy, żołnierza z Krakowa, który 15 lat walczył na różnych misjach, m. in. w Afganistanie. Mężczyzna przestrzegał, że nie warto robić kariery kosztem relacji z Bogiem i rodziną.

Podczas rekolekcji opiekę duchową sprawował ks. Tomasz Rąpała – ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Od kiedy posługuje w seminarium, jego największą troską są powołania, dlatego nie ukrywa, że z nadzieją patrzy na chłopców, którzy wzięli udział w dniach skupienia. Pewnie większość wybierze kiedyś życie małżeńskie, ale być może, któryś z nich zakołata po wakacjach do seminaryjnej furty z prośbą o przyjęcie na pierwszy rok.

RG [email protected] Fot. Diecezja Tarnowska

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku