Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
21/10/2017 - 12:35

W samo południe: wbili łopaty pod nowy most heleński, ale starego szybko nie zamkną [WIDEO]

Dziś 21 października, dokładnie w samo południe przedstawiciele władz miasta, sejmu i wykonawcy uroczyście zainaugurowali symbolicznym wbiciem łopaty budowę dwóch nowych rond i nowego mostu heleńskiego. Ale najważniejsza informacja, jest taka, że wykonawca najpierw zajmie się przekładaniem sieci i na pewno w najbliższym czasie starej przeprawy nie zamknie.

Zobacz też: Jest pozwolenie na budowę mostu heleńskiego! Teraz tylko wbijać łopaty

Przedstawiciel firmy PW BANIMEX Sp. z o.o., która będzie realizowała inwestycję poinformował, że prace zaczną się od kompleksowego przełożenia sieci. Tym samym sam most jeszcze przez wiele tygodni będzie działał w dotychczasowej formie. Zastrzegł też, że szczegółowy harmonogram prac jeszcze nie jest gotowy, ale sądeczanie z wyprzedzeniem będą informowani o tym, kiedy i gdzie ruch zostanie ograniczony.

Zobacz też: Umowa na budowę mostu heleńskiego podpisana. No, to teraz się zacznie...

Nie ukrywał również, że 15 miesięcy na realizację tak wielkiego przedsięwzięcia to rzeczywiście wyzwanie. Dlaczego? Zobaczcie materiał filmowy.

Dlaczego nowy most będzie wyglądał tak a nie inaczej? Jaki był zamysł przy projektowaniu rond? Posłuchajcie projektanta tego przedsięwzięcia mgr inż. Przemysława Patrusia.

Z kolei prezydent Ryszard Nowak zadeklarował, że jeszcze przed zamknięciem przeprawy uruchomiony będzie zapowiadany od dawna szynobus Przede wszystkim po to, żeby mieszkańcy mogli się przyzwyczaić do tego alternatywnego połączenia. - Szynobusem będzie można podróżować na jednym bilecie MPK razem z przejazdem autobusem. Prowadzimy też rozmowy z prywatnymi przewoźnikami, aby jak najlepiej usprawnić tę komunikację zastępczą - zapewnił prezydent.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu