Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
17/11/2017 - 12:15

Uwaga! Tu można zniszczyć nadwozie, ale za to powstaje bezpieczne skrzyżowanie [WIDEO]

GDDKiA buduje właśnie bezpieczne skrzyżowanie DK 87 z drogą Popowicką. Tyle, że podobnie jak na trasie Nowy Sącz – Brzesko brak oznakowań w miejscach, gdzie po zerwaniu starej nawierzchni powstały niebezpieczne progi.

W ślad za wnioskami gminy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje skrzyżowanie drogi krajowej nr 87 z drogą Popowicką, zwaną też Papieską. – To jest droga, która skrótem łączy drogę krajową z mostem w Popowicach na rzece Poprad. I to jest bardzo istotna rzecz, bo tam było kilka wypadków śmiertelnych. Nowy profil tego skrzyżowania, wyposażenie go w lewoskręt jadąc od strony nowego Sącza na pewno bardzo mocno poprawi komfort i bezpieczeństwo zarówno tych, co będą się włączać do ruchu i tych, którzy na tą drogę będą chcieli zjechać.

Zobacz też: Stary Sącz: Będą lewoskręty na skrzyżowaniu Traktu św. Kingi z DK-87!

Co bardzo ważne – skrzyżowanie to na podobieństwo tego przy zjeździe do Cyganowic wyposażone będzie w inteligentną sygnalizacje świetlną, która w elastyczny sposób reaguje na pojawiające się auta a nie zmienia według ściśle zaprogramowanej sekwencji.

Kierowców ucieszy tez fakt, że cała nawierzchnia drogi zostanie wzmocniona pod potrzeby samochodów ciężarowych i zwiększonego ruchu trans granicznego.

Na pewno jednak nie ucieszy fakt, że tak, jak podczas remontu drogi krajowej nr 75 na trasie Nowy Sącz – Brzesko drogowcy nie pomyśleli o właściwym oznakowaniu progów, które powstały w wyniku zdjęcia części nawierzchni. Kierowcy – miejcie się na baczności i noga z gazu.

ES [email protected] Film: KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu