Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
09/01/2018 - 12:05

Tu na razie jest gruzowisko, ale będzie wymuskany oddział wewnętrzny szpitala w Nowym Sączu [ZDJĘCIA, FILM]

W oddziale wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu trwa kapitalny remont. Taki zakres prac nie był przeprowadzany przynajmniej ponad dwadzieścia lat.

Remont rozpoczął się w połowie grudnia ubiegłego roku. Jest on częścią większego projektu pn. "Rozwój szpitala specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych". Projekt został złożony w kwietniu br. do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Obecnie jest on w trakcie oceny.

Na czas modernizacji pacjenci zostali przeniesieni do sal w innej części szpitala. Remont ma potrwać do połowy lutego.

Czytaj też Nowe skrzydło krynickiego szpitala już prawie gotowe. Pacjentom i konkurencji oko zbieleje? [ZDJĘCIA]

 Modernizacja oddziału wewnętrznego postępuje szybko i sprawnie. W każdej sali pracują fachowcy z firmy Tadeusza Pióro z Maciejowej, która jest wykonawcą tego zadania.

- Do tej pory, a remont trwa od połowy grudnia ubiegłego roku skuliśmy w salach i innych pomieszczeniach oddziału stare tynki, a w ich miejsce kładziemy nowe – mówi inż. Lesław Śmiertka. – Po zakończeniu tego etapu będziemy wylewali wylewki samopoziomujące. Oddział wewnętrzny remontowany jest od podstaw. Wymienimy wszystkie podwieszane sufity, drzwi i ościeżnice oraz całą instalację. W niektórych salach powstały już łazienki, których do tej pory ich nie było. Kładziemy w nich kafelki.

W oddziale słychać odgłosy kucia tynków, mieszania materiałów budowlanych: cementu i różnego rodzaju zapraw. Pracujący ludzie uwijają się, jak w ukropie.

- Z przeprowadzeniem kapitalnego remontu nie można było dłużej czekać – zaznacza Artur Puszko, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. – Był to już ostatni moment na jego przeprowadzenie. Mam nadzieję, że po jego zakończeniu pacjenci, którzy trafią na ten oddział będą zadowoleni z warunków pobytu. Będą one komfortowe.

Do tej pory oddział dysponował trzydziestoma łóżkami. Znajdujących się w pięciu salach. Większość była salami wieloosobowymi bez węzła sanitarnego. Nie przystawały one już, niestety do obowiązujących standardów.

Na oddział wewnętrzny trafiają pacjenci z różnymi zdiagnozowanymi schorzeniami. Większość to osoby w starszym wieku. Z powodu wielu schorzeń, na które cierpią wymagają one szerokiej diagnostyki oraz kompleksowego i długotrwałego leczenia.

Po przeprowadzonej modernizacji oddział będzie dysponował 25 łóżkami. Ich zmniejszenie jest związane z tym, że w każdej sali będzie teraz dobudowana niewielka łazienka z toaletą i prysznicem.

Sądecki szpital przeznaczył z własnych środków na remont 800 tys. złotych, a dodatkowo na wyposażenie trzysta tysięcy.

Iga Michalec, Fot. i film IM.

Remont oddziału wewnętrznego w Nowym Sączu

W oddziale wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu trwa kapitalny remont.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu