Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
13/07/2017 - 11:05

„Szkieletor Hoblera” wystawiony na sprzedaż, ale ci, co utopili tu majątek nic nie odzyskają

„Sprzedam inwestycję ze wszystkimi pozwoleniami” głosi wielki baner, który zawisł na „Szkieletorze Hoblera”, ale ci, którzy stracili na tej inwestycji majątek w latach 80-tych ubiegłego wieku nic nie odzyskają. Okazuje się też, że budynek już dawno nie należy do spółki Zawadzkie Development.

O tym, że baner wisi informowali nas członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Smreki”, którzy zaufali jej ówczesnemu prezesowi Antoniemu Hoblerowi i zainwestowali tu oszczędności całego życia po czym stracili je bezpowrotnie, gdy okazało się, że budynek jest zupełnie nieuzbrojony i ani nie można go odebrać, ani tym bardziej zasiedlić.

Po latach sądowych batalii, okazało się, że spółdzielnia jest całkowicie niewypłacalna i komornik nijak nikomu pieniędzy nie odzyskał.

Zobacz też: "Szkieletor Hoblera" nadal straszy [ZDJĘCIA]

Jeszcze trzy lata temu niedokończony obiekt był w rękach spółki Zawadzkie Development założonej przez Klaudię Jagiełę i Roberta Majcherowskiego. Warto dodać, że Robert Majchrowski zasłynął w Polsce jako nabywca zabytkowego zamku w Głogówku. Inwestorem budowy w Sączu miała być częstochowska spółka K&P.

Dwa lata temu wznowione zostało pozwolenie na budowę. Jest tu prąd, woda i kanalizacja. Ale zamiast go dokończyć, budynek wystawiono na sprzedaż. Obudziła się nadzieja w członkach nieistniejącej już spółdzielni „Smreki”, że może uda im się coś odzyskać. Nadzieje musimy rozwiać:

- Jeśli komornik zlicytował tę nieruchomość za długi wobec banku, to ten, który ją nabył, nie odpowiada za poprzednie zobowiązania ciążące na nieruchomości.

Zobacz też: Pustostany: w Nowym Sączu nikt jeszcze ich nie liczył. Na jakim osiedlu jest najwięcej? [ZDJĘCIA]

Nie ma więc mowy, żeby ktoś z pierwszych inwestorów skorzystał na tym, że obecny właściciel sprzedaje nieruchomość. Zadzwoniliśmy do spółki Jagieła Majcherowski Zawadzkie Development Sp.J. zapytać dlaczego firma odstąpiła od inwestycji a tam usłyszeliśmy, że nieruchomość już dawno do spółki nie należy i w ostatnim czasie kilka razy przechodziła z rąk do rąk.

Kto jest teraz właścicielem? Napisaliśmy email pod adres podany na banerze. Czekamy na odpowiedź.

ES [email protected] Wideo: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu