Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
11/05/2017 - 10:00

Super wynalazek? Mówi jak oszczędzić na paliwie i na… ubezpieczeniu

Analizuje dane i przekazuje kierowcom informacje jak mają jeździć, żeby oszczędzić na eksploatacji pojazdów. Taką aplikację wymyślił Radosław Kąkol. Chce robić biznes na kierowcach i na firmach ubezpieczeniowych. Skorzystać maja i jedni i drudzy.

Swój wynalazek pod nazwą my wheels Radosław Kąkol zaprezentował podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, gdzie młodzi przedsiębiorcy i studenci uczelni technicznych prezentowali innowacyjne pomysły na biznes. O swoim projekcie mówi, że jest jak endomondo, czyli aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiająca monitoring dokonań sportowych. Porównuje go również do asystenta kierowcy.

- Zbieramy trasy, analizujemy dane i dajemy kierowcom jasne wskazówki jak mają jeździć, żeby oszczędzić na eksploatacji pojazdów oraz na samym serwisie - wyjaśnia Rafał Kąkol. -Chodzi o oszczędzanie zużycia paliwa, co pozwala na optymalizujące spalanie pojazdów zgodnie z zasadami eko drivingu. To przekłada się na mniejsze zużycie samego pojazdu.

Zobacz też Forum Inewestycyjne w Tarnowie: Młodzi kręcą biznesem i idą w nowoczesne technologie

Jak zapewnia Rafał Kąkol aplikacja jest banalnie prosta w użyciu. Kierowcy otrzymują krótkie sugestie,  jak mają jechać i jak zmieniać zbiegi, co ważne, można ją wykorzystać w samochodach starszego typu.

My wheels został już z powodzeniem przetestowany na grupie kierowców. Teraz młody wynalazca zamierza podbijać nie tylko Polskę, ale także rynki zagraniczne.

Zobacz też Forum Inwestycyjne w Tarnowie: Roboty i sztuczna inteligencja 

- Możemy przyjmować użytkowników z  całego świata. Chcemy wejść w kooperację z branżą ubezpieczeń - tłumaczy Rafał Kąkol.- Te firmy bardzo dużo teraz tracą na wypłacie odszkodowań. Jeżeli my damy im informację czy kierowca jeździ bezpiecznie, zyskają właściciele samochodu, bo zapłacą mniejsze składki za bezpieczną jazdę i firmy ubezpieczeniowe,  bo takim  kierowcom rzadziej wypłaca się odszkodowania.  

(ami). fot. K.S

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu