Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 sierpnia. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
10/10/2017 - 18:10

Sądecki szpital chce współpracować z Chinami? Na oddziały wkroczy medycyna niekonwencjonalna? [WIDEO]

Kontakty sądecko – chińskie nabierają rumieńców. Dziś wiceprezydent Jerzy Gwiżdż nadmienił, że współpracą z Państwem Środka zainteresowany jest między innymi Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu a sami przedstawiciele Chin entuzjastycznie wspominają o współpracy sportowej szczególnie w dziedzinie piłki nożnej, takiej jaką do tej pory utrzymywali ze Stanami Zjednoczonymi.

Delegacja chińskiej misji gospodarczej miasta Zhangjiang – Suzhou spotkała się dziś, 10 października w obecności wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża z sądeckimi przedsiębiorcami.

Zobacz też: Chińczycy stawiają na Gwiżdża? Dalekowschodnia misja prezydenta

Zacznijmy od tego, że 15 milionów chińskich telewidzów oglądało ostatnio popisy naszej uzdolnionej artystycznie młodzieży z sądeckiego Pałacu Młodzieży podczas ich wizyty w Chinach. – Jesteśmy teraz tuz przed porozumieniami w sprawie współpracy naszych szkół – przypomniał Gwiżdż dotychczasowe wyniki  sądecko-chińskiej współpracy.

Zobacz też: Chińczycy z Suzhou w Nowym Sączu

W jakich branżach jest szansa na zacieśnienie współpracy gospodarczej między Chinami a Nowym Sączem? – W różnych, w związanych na przykład z rurami, poprzez sprawy medyczne, rehabilitacyjne czy porady prawne. To spektrum jest dość szerokie. (…) A i wiem, że szpital jest zainteresowany współpracą choć wiadomo, że to medycyna niekonwencjonalna jest podstawą chińskiej medycyny – komentuje wiceprezydent.

Co na to sami goście? Posłuchajcie wypowiedzi ich przedstawiciela.

Na spotkaniu byli też sądeccy przedsiębiorcy zrzeszeni m.in. w Sandecja BNI. Dla nich nie mają znaczenia odległości, najważniejsza jest możliwość rozwoju.

ES [email protected] Fot. I film: Krzysztof Stachura 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu