Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
07/06/2018 - 15:10

Rozbiórka „białej” kamienicy na Helenie. Za chwilę już jej nie będzie [WIDEO]

Zapowiadana przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu rozbiórka narożnej, „białej” kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej, Dunajcowej i Starowiejskiej w Nowym Sączu stała się faktem. Dzisiaj rano, po zamknięciu dla ruchu skrzyżowania, zaczęła się wielka demolka budynku, który przez kilkadziesiąt lat wpisywał się w pejzaż osiedla Helena.

Na osiedlu Helena, już z oddali słychać było odgłosy pracującej przy budynku maszyny. Z hukiem spadały na ziemię kolejne elementy rozbieranej kamienicy i co rusz w powietrze wzbijały się tumany pyłu.

Wystarczyło kilka godzin, aby pół kamienicy zamieniło się w gruzy. Potężne „szczypce” koparki wgryzały się, jak buldożer w ściany kamienicy, przebijały się przez stropy. Zwijały w harmonijkę arkusze grubej blachy. Pracownicy Sądeckich Wodociągów polewali gruzowisko i pracującą maszynę wodą podawaną z dwóch cystern.

Minuty mijały, a ilość gruzu rosła w oczach. Jeśli rozbiórka kamienicy będzie posuwała się w tak szybkim tempie, to jutro białego charakterystycznego budynku na osiedlu Helena już nie będzie.

Potem jeszcze pracownikom firmy Banimex z Będzina pozostanie uprzątnięcie ogromnych ilości gruzu.

Na miejscu po wyburzonej kamienicy powstanie nowoczesne rondo, jedno z dwóch, które zostaną wybudowane przy nowym moście heleńskim.

Prace związane z usunięciem kamienicy z krajobrazu Heleny potrwają do 11 czerwca.

[email protected], Fot./film IM.

Rozbiórka "białej" kamienicy na Helenie

Rozbiórka "białej" kamienicy na Helenie
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu