Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
04/10/2017 - 15:05

Remont dworcowej autobusowej ruiny w Nowym Sączu. Co skrywa szczelne ogrodzenie? [ZDJĘCIA]

Plac manewrowy na sądeckim dworcu autobusowym zamienił się w wielki plac budowy. Szczelne ogrodzenie skrywa przykryte czarną folią wyrobisko. Fachowcy przygotowują warstwy konstrukcyjne pod nową nawierzchnię. Końca inwestycji wyczekują i kierowcy i pasażerowie.

Nawierzchnia dworcowego, autobusowego placu w Nowym Sączy pamięta zamierzchłe czasy PRL-u. Jaki jest jej stan, każdy widzi. Dziura na dziurze.

Z jednej części placu dziury znikną. Budowlańcy zabrali się za remont nawierzchni.

- Dobrze, że w końcu zrobią z tym porządek  - mówi kierowca busa, który codziennie wozi pasażerów na trasie Nowy Sącz-Mszana Dolna -Jazda po tym placu to prawdziwy slalom. A na dziurach można urwać zawieszenie.

- Jeżdżę po całej Polsce - mówi kierowca łódzkiego PKS i szczerzę mówiąc coraz rzadziej spotykam tak zaniedbane dworce, jak ten w Nowym Sączu. To najwyższa pora na remont.

Na zakończenie inwestycji czekają też pasażerowie.

- Skoro przynajmniej na razie nie będzie nowego budynku dworca, to niech chociaż ten plac nie wygląda jak ruina - mówi student PWSZ.

Na razie plac budowy, szczelnie skryty za blaszanym ogrodzeniem  przypomina jedno wielkie wyrobisko, przykryte czarną folią.

- W tej chwili przygotowujemy warstwy konstrukcyjne, na których zostanie położona betonowa nawierzchnia na bazaltowym kruszywie - wyjaśnia kierownik budowy Jacek Kaczmarski. - Taka nawierzchnia jest bardzo trwała.

Szef budowy rozkłada plany i pokazuje techniczne mapy inwestycji.Na nowym placu pojawią się też estetyczne zadaszenia dla autobusów i pasażerów.

- Prace idą zgodnie z planem. Jedynym problemem są ulewne deszcze. Kiedy mocno popada Wtedy - trzeba wypompowywać wodę - wyjaśnia szef budowy

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Na razie nowa nawierzchnia pojawi się na części placu. Ma być gotowa na przełomie października i listopada. Potem budowlańcy zabiorą się za drugą połowę. Kiedy skończą, na razie nie wiadomo. To będzie już prawie okres zimy. Wszystko zależy więc od kaprysów pogody.

[email protected] fot. A.M 

Budują nową nawierzchnię placu dworca autobusowego w Nowym Sączu

Na placu budowy praca wre
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu