Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
09/08/2017 - 12:35

Kto chce wprowadzenia całkowitego zakazu parkowania na chodniku?

Przy Poniatowskiego w ekspresowym tempie powstaje 40 miejsc parkingowych. Mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego nie kryją entuzjazmu i już podnoszą się głosy, że w ślad za pojemnym parkingiem należy wprowadzić całkowity zakaz parkowania na chodniku wzdłuż Białego Klasztoru.

- To doskonały moment, by taki zakaz wprowadzić. Ja codziennie tędy chodzę z dwójką dzieci do przedszkola i zapewniam, zresztą sama pani ma okazję to codziennie oglądać i nie raz pani o tym pisała, że nie każdy stosuje się do znaku, według którego na chodniku można parkować dwoma kołami. A jak tu się chodzi zimą... No dramat - mówi pani Aleksandra, sąsiadka autorki tekstu, też mieszkającej na wspomnianym osiedlu.

Zobacz też: „Święta krowa” desperatka, ale nowy parking nabiera kształtu! [FILM]

Dzwonimy do przewodniczącej osiedla. Krystyna Kurzeja nie kryje entuzjazmu. - Jestem absolutnie za. Podpisuję się pod tą propozycją dwoma rękami. Tam jest dojście do dwóch przedszkoli, żłobka, szkoły, kościoła, przychodni. Latem jeszcze jest znośnie, ale jesienią a szczególnie zimą jest dramat. Chodnik nie od razu jest odgarnięty i nawet jeśli ktoś stosuje się do przepisów, to i tak czasem trzeba iść ulicą. To naprawdę wielkie niebezpieczeństwo dla pieszych, bo ruch jest bardzo duży. A o mamach z wózkami już nie wspominam.

Pani Krystyna jednocześnie wspomina o czymś, o czym już głośno od dawna mówią mieszkańcy Wojska Polskiego. – Tu parkują mieszkańcy Millenium. Widzę często jak wracam tędy wieczorem do domu jak parkują właśnie przy przychodni albo na chodniku. A ludzi z Millenium, ich twarze doskonale rozpoznaję, bo mieszkałam na tym osiedlu 20 lat.

Zobacz też: Nowy Sącz: Miesięczny abonament albo blokada. "Grodzka" kasuje za miejsca parkingowe na Millenium!

Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządy Dróg nie jest skory do podejmowania radykalnych decyzji, ale nie ukrywa, że dla bezpieczeństwa ruchu drogowego takie decyzje czasem zapaść muszą. Ważne jednak, jaką opinie w tej sprawie mają sami mieszkańcy. Piszcie, dzwońcie. Wszystkie za i przeciw przekażemy dyrektorowi.

ES [email protected] Fot.: ES 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu