Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
11/11/2016 - 15:50

Dobra guma to podstawa! Jak ją wybrać i kiedy założyć?

Jakimi zasadami trzeba się kierować przy wyborze opon na zimę? Czy z wymianą opn rzeczywiście można czekać do opadów śniegu? Vademecum w pigułce aplikuje kierowcom Marek Wąsowicz, właściciel serwisu Old-Car.

Większości z nas wydaje się, że z wymiana opon można zaczekać do pierwszego śniegu. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Wyznacznikiem właściwej pory jest temperatura. Gdy ustabilizuje się na poziomie +/- 10 stopni, to znak, że pora umówić się w serwisie.

A teraz w listopadzie na swoją kolej trzeba czekać nawet tydzień.

Zobacz też: 2 miliony złotych i 300 ton soli i piasku! MZD zimy się nie boi. A Wy? [FILM]

Ale to nie wszystko. Nie dajmy się zwieść reklamom. Przy wyborze nowych gum zastanówmy się, jakie rzeczywiście są nasze potrzeby. Innych, łagodniejszych w profilu gum potrzebują ci, którzy jeżdżą tylko po mieście, po zawsze równych drogach.

Agresywne gumy, o bardzo wyraźnie zarysowanym bieżniku, to z kolei odpowiedź na niebezpieczeństwa na drogach w terenie, wszędzie tam, gdzie są wyboje, gruz, błoto i koleiny.

Inna rzecz, że sporo opon posiada specjalne homologacje do konkretnych marek i modeli. Nie zawsze opona, która sprawdza się w aucie znajomego sprawdzi się w naszym.

Szczegółowe porady i wskazówki o co pytać fachowca w filmie.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura 
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu