Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
01/12/2017 - 21:00

VIII Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni już w czerwcu 2018

Po raz ósmy na stadionie w Starym Sączu spotkają się 10-latkowie z europejskich i polskich klubów piłkarskich. Jak zwykle emocji będzie sporo i jeszcze więcej dobrej zabawy. Organizatorzy przygotowują się już na edycję roku 2018, a eliminacje do turnieju nadal trwają.

Początki tej imprezy były skromne. - Kiedy zaczynaliśmy pierwszą edycję turnieju Sokolika w 2011 roku, mieliśmy budżet na poziomie 2 tysięcy złotych, a uczestniczyło w nim tylko 8 drużyn. Największą „gwiazdą” był wówczas klub z Odessy na Ukrainie. W przyszłym roku odbędzie się VIII edycja, w której więcej warta będzie pojedyncza nagroda dla najlepszych zawodników turnieju. Planujemy takich nagród siedem - powiedział nam Tomasz Popiela.

- Z biegiem lat przybywało drużyn i sponsorów. A dzisiaj chętnych jest tyle, że musimy rozgrywać turnieje eliminacyjne. Jak po raz pierwszy zagrała u nas Legia Warszawa to był nasz wielki sukces. A dzisiaj? Lech i Legia na początku roku od razu wpisują w kalendarz nasz turniej. Dzisiaj mamy w Starym Sączu szkółki piłkarskich potęg Europy, najlepsze polskie i parę naszych lokalnych drużyn, które pracują świetnie z młodzieżą - dodał organizator starosądeckiego przedsięwzięcia.

W tym roku wyjątkowo długie są eliminacje do tego prestiżowego w skali piłki młodziezowej turnieju.

- Kluby bardzo chcą zagrać w Starym Sączu, ale sito eliminacyjne jest potrzebne, bo po prostu wszyscy chętni się nie zmieszczą. Rozegrano już trzy z sześciu zaplanowanych turniejów eliminacyjnych. Bardzo mocno obsadzone zawody w angielskim Bristolu wygrała ekipa dziesięciolatków z Crystal Palace. Rozegrano też dwa turnieje eliminacyjne w Zakopanem. Zwycięzcami okazały się Raków Częstochowa i Karpary Lwów. Kolejne bilety do Starego Sącza będzie można wywalczyć w kwietniu w Berlinie, Lwowie i Rytrze -  wyjaśnił w rozmowie z portalem "Sądeczanin" trener Popiela.

Władze miasta są zachwycone, mając międzynarodową sportową perełkę. - W wymiarze sportowym Stary Sącz żyje od Turnieju Sokolika do Turnieju Sokolika. To dla nas wielki wydarzenie. Fantastyczne jest też to chłopcy z naszych sadeckich klubów mają okazję zagrać z rówieśnikami z Rzymu, czy Berlina - zachwalał Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Miasto rozwija się razem z Sokolikiem. -  W tym woku władze miasta przeprowadziły remont stadionu. Zauważono, że ten nie był adekwatny dla takich gości, jakich zapraszamy na turniej. Przyjeżdzają zespoły jak AS Roma czy Hertha Berlin. Co z tego, że murawa była ładna, ale trybuny to już pożal się Boże. Przeprowadzono więc renowację boiska, nawodnienie i odnowiono cały obiekt. Teraz możemy się nim chwalić - podsumował trener organizator.

Ostatnią edycję wygrała Hertha Berlin, a finały zgromadziły na stadionie Sokoła Stary Sącz kilkuset kibiców z wielu krajów. W roku 2018 w zmaganiach „Turnieju Sokolika” zobaczymy znane kluby z zagranicy, jak między innymi FC Liverpool, Feyenoord Rotterdam, Olympique Marsylia, Sporting Lizbona, Sparta Praga czy ubiegłoroczni zwycięzcy z Berlina. Z polskiej ekstraklasy uczestnikami będą Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa oraz Lech Poznań. Nowy Sącz reprezentować będą zarówno Sandecja, jak i Dunajec.

- Każde dziecko będące uczestnikiem dostaje od nas medal. Łatwo policzyć skoro są 32 zespoły, to około 350 graczy. Cały rok właściwie się przygotowujemy, bo do załatwienia jest masa spraw jak rozsyłanie zaproszeń, korespondencja, tworzenie grafików i charmonogramów, a do tego sponsorzy i eliminacje.  Tak naprawdę w czerwcu mamy turniej, a już od połowy sierpnia przygotowujemy się do nowej edycji - dodał Tomasz Popiela, dyrektor Międzynarodowego Turnieju Sokolika. 

"Sądeczanin" będzie patronem medialnym VIII edycji VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika.

Turniej "Sokolika" w Starym Sączu

Międzynarodowy Turniej Sokolika U-10 o Puchar Słonecznej Tłoczni.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018