Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
09/01/2018 - 10:40

Valeriy Fedorchuk pojawił się w Nowym Sączu. Sandecja zaczyna się wzmacniać

Wczoraj w Polsce wylądował doświadczony ukraiński pomocnik. 29-latek mający w życiorysie występy w Lidze Mistrzów i Europy, ma być pierwszym wzmocnieniem Sandecji.

Valeriy Fedorchuk jak na warunki beniaminka LOTTO Ekstraklasy wydaje się być bardzo rozsądnym ruchem transferowym. Piłkarz ma doświadczenie w europejskich pucharach. Rozegrał jedno spotkanie w Lidze Mistrzów, a było to w październiku 2016 roku, wówczas Ukrainiec pojawił się w pierwszym składzie Dynama Kijów przeciwko Benfice Lizbona w fazie grupowej. Jego drużyna doszła wtedy do 1/8 finału tych najbardziej elitarnych piłkarskich rozgrywek klubowych w Europie.

Zobacz: Sandecja wróciła do treningów. Kazimierz Moskal przejmuje stery

Większy dorobek ma natomiast w Lidze Europy. Tam rozegrał łącznie 11 spotkań i odgrywał istotną rolę w barwach Dnipro Dniepropetrowsk. Wyszedł między innymi w podstawowym składzie tego zespołu w meczu finałowym, przegranym przez Ukraińców z hiszpańską FC Sevilla.

Zobacz: Piłkarki i piłkarze w plebiscycie na Sportowca Sądecczyzny. Można głosować!

Mający 29-lat zawodnik grał w Karpatach Lwów, wspomnianych Dnipro Dniepropetrowsk i Dynamie Kijów, a ostatnio dla Weres Rowne. W młodzieżowej reprezentacji Ukrainy wystąpił 17 razy. Wiemy nieoficjalnie, że piłkarz ma dzisiaj przejść testy medyczne, czy zostanie piłkarzem Sandecji? - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - skomentował sprawię Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy.

MŚ ([email protected]). Fot. Football.ua (CC BY-SA 3.0)

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Na co Sandecji 1,7 mln zł z miejskiego budżetu? Mówi prezes sportowej spółki, Tomasz Michałowski:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Sądeckiego Biegu Niepodległości 1918 m