08/01/2019 - 22:40

Szymon Bębenek-dwukrotnie najlepszy w slalomie gigancie na Jaworzynie

21-letni Szymon Bębenek dwukrotnie wygrał slalom gigant podczas zawodów FIS rozegranych na Jaworzynie Krynickiej, 8 stycznia. Kryniczanin wyprzedził alpejczyków z Łotwy i Słowacji.

Na Jaworznie Krynickiej rozegrane zostały zawody rangi FIS, z udziałem zawodników z Polski, Rosji , Ukrainy, Słowacji, Czech , Islandii  oraz Łotwy. Krynicę reprezentował Szymon Bębenek, który dwukrotnie wygrał slalom gigant, wyprzedzając kolegów z Łotwy i Słowacji .

-Tymi startami Szymon rozpoczął przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów i Uniwersjady.-mówi Wojciech Bębenek, tata i trener zawodnika.

W weekend (5-6 stycznia) na krynickich Słotwinach rozegrany został też Młodzieżowy Puchar Polski w narciarstwie alpejskim, z udziałem niemal dwustu zawodników z całej Polski, łącznie z 29 klubów. Krynicę reprezentowali Amelia Bębenek i Jan Majerczyk.  Zawody rozegrano w slalomie gigancie w kategorii junior C i junior B .

Powyższe zawody sportowe organizował Klub Narciarski Gondola Krynica.