Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
05/01/2018 - 12:10

Światła rozbłysły nad stadionem w Zawadzie

Informowaliśmy pod koniec listopada, że ruszyły prace montażu oświetlenia na stadionie w Zawadzie. Wczoraj wieczorem po raz pierwszy rozświetlone zostało tam boisko treningowe.

Debiut nowego oświetlenia zaplanowano na godzinę 19:00. Uczestnikami byli między innymi doradca prezydenta miasta Arkadiusz Aleksander, przedstawiciel Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu Zbigniew Małek, a także członkowie Rady Akademii Sandecja Andrzej Kuźma i Witold Nowak.

Zobacz: Stadion w Zawadzie będzie miał oświetlenie

- W okresie zimowym, o tej porze, praktycznie żadne boisko w Nowym Sączu nie nadaje się do treningów. To powoduje, że piłkarze zmuszeni są do trenowania na halach. Stąd też ta inwestycja jest pierwszym krokiem do polepszenia warunków treningowych w naszym mieście - argumentował Zbigniew Małek.

Z boiska korzystają młodzi piłkarze sądeckich klubów, ale również druga drużyna Sandecji. - Podziękowania za tę inwestycję należą się firmie Wiśniowski, która współfinansowała oświetlenie i sądeckiemu MORiS-owi zarządzanemu przez dyrektora Pawła Badurę. Spory wkład od strony technicznej miał również pan Leszczyński - powiedział nam Arkadiusz Aleksander, będący dyrektorem sportowym beniaminka ekstraklasy.

To nie koniec inwestycji na stadionie - Oczywiście na tym nie zamierzamy poprzestać; w planach jest zamontowanie sztucznego oświetlenia także na boisku głównym - dodał na zakończenie Zbigniew Małek. 

MŚ ([email protected]). Fot. Jarosław Para

 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu