Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/07/2018 - 10:25

Stadion Sandecji już po remoncie. Zobacz, jak wygląda!

Dzisiaj do Nowego Sącza przyjeżdża z Warszawy przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej d.s. stadionów, który oceni, czy Sandecja przystosowała własny obiekt do tego, aby piłkarze mogli rozgrywać tam mecze. Sandecja ma obecnie licencję na grę na stadionie w Niecieczy.

Wczoraj, do wieczora na stadionie Sandecji trwały ostatnie prace związane z przystosowaniem obiektu przy ul. Kilińskiego do wymogów gry w I Lidze.

Na trybunach stadionu zamontowanych zostało 2800 nowych, plastikowych krzesełek spełniających wymogi stawiane przez Ekstraklasę. Są większe, każde siedzisko ma swój numer.

Krzesełka spełniają wszystkie kryteria wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Najpierw zamontowano je na trybunach od strony rzeki, a potem przy budynku klubowym.

Na stadionie zainstalowano także nowoczesne nagłośnienie, rozszerzono system monitoringu. Obiekt jeszcze bardziej został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed remontem na trybunach było jedno miejsce siedzące dla osoby niepełnosprawnej. Teraz jest ich sześć. Wybudowano betonowy podjazd, którym osoba poruszająca się na wózku może podjechać na trybuny. Na stadionie zwiększyła się liczba toalet przenośnych. Są również i te przystosowane dla niepełnosprawnych.

Jak dowiedzieliśmy się klub Sandecja planuje dalsze udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Wczoraj rano do Nowego Sącza dotarły także nowe boksy dla zawodników rezerwowych oraz sędziów, jak również dla noszowych. Spełniają one normy Ekstraklasy.

Pracami modernizacyjnymi został objęty też sam  budynek klubu w którym powiększono salę konferencyjną. Teraz może ona pomieścić trzydziestu dziennikarzy. Przeorganizowano centrum monitoringu. W budynku klubu wygospodarowano miejsce, gdzie przygotowano stanowiska dla komentatorów. Do tej pory znajdowały się one na zewnątrz budynku.

W ramach przeprowadzonego przystosowawczego remontu zostało także doposażone centrum testów antydopingowych, szatnie i pomieszczenia, gdzie jest prowadzona odnowa biologiczna. Jest też doposażony punkt medyczny. Oznakowano także wszystkie sektory zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dzisiaj w Nowym Sączu wyremontowany obiekt Sandecji będą kontrolowali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej z Warszawy, jak również Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Miasto na dostosowanie obiektu Sandecji do wymogów I Ligi wyasygnowało z budżetu kwotę 730 tys. złotych. Jeśli stadion przy ul. Kilińskiego spełni wymogi I Ligi, to klub natychmiast wystąpi do PZPN o wydanie licencji na grę Sandecji na tym obiekcie. Rozgrywki zaczynają się 20 lipca.

Sandecja pierwsze trzy mecze gra na wyjeździe. Pierwsze spotkanie na stadionie Sandecji zostanie rozegrane z GKS „Katowice” 11 sierpnia. Prawdopodobnie będzie to mecz podwyższonego ryzyka.

[email protected] Fot. IM.

Stadion Sandecji po remoncie

Stadion Sandecki po remoncie
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018