05/08/2017 - 12:10

Spartan Race: kryniczanie na podium morderczego wyścigu

W miniony weekend do Krynicy-Zdroju zjechali zawodowcy i amatorzy z całego świata, by wziąć udział w najtrudniejszych istniejących biegach z przeszkodami. W tym roku wystartowało ponad 3000 osób z 28 krajów. I przy tak ogromnej konkurencji przedstawiciele gospodarzy okazali się niedoścignieni aż na trzech dystansach.

Wyścig odbywa się na trzech podstawowych dystansach: Sprint (5 km i ponad 20 przeszkód), Super (13 km i ponad 25 przeszkód) oraz Beast (20 km i ponad 30 przeszkód). Przeszkody, które trzeba pokonać to m.in. ścianki i siatki do wspinaczki, skoki przez przeszkody, wspinanie się po linie czy spacer z workiem piachu.

- W tym roku zawodnicy z Krynicy-Zdroju triumfowali na trzech dystansach. W wyścigu Super Łukasz Wójcik oraz Bartosz Bieś zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Łukasz drugi był też w Sprincie. Za to Beast w kategorii Open Men Individuals został całkowicie zdominowany przez Bartosza Biesia, Łukasza Wójcika oraz Arkadiusza Śliwę, którzy zajęli całe podium – chwalą się krynickie władze.

To jednak nie koniec triumfów kryniczan: Adrian Gomulec i Kacper Wójcik zdobyli drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych w wyścigu dla dzieci..

Sportowcy zostali uhonorowani przez dumne władze Krynicy i odebrali z rąk burmistrza stosowne upominki.

ES [email protected] Fot.: UM w Krynicy