21/07/2017 - 15:00

Sandecja znów remisuje w ekstraklasie! Relacja z meczu przeciw Arce Gdynia!

Sandecja drugi raz bezbramkowo zremisowała w ekstraklasie. Tym razem rywalem nowosądeczan była Arka Gdynia, która na boisku w Niecieczy postawiła biało-czarnym bardzo trudne warunki rywalizacji. Zawodnicy beniaminka bardzo dobrze zaprezentowali się w obronie, do zwycięstwa zabrakło jedynie skuteczności w ofensywie.

RELACJA NA ŻYWO:

90+4 minuta: KONIEC !!! REMIS !!! SANDECJA NADAL NIEPOKONANA W EKSTRAKLASIE !!!

90+1 minuta: Brzyski próbował rajdu lewym skrzydłem. Został zatrzymany przez Kakoko.

Zaglądamy na Twittera...

90 minuta: Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy!

90 minuta: Strzał z dystansu, próba Grzegorza Barana. Pewne interweniował bramkarz z Gdyni.

87 minuta: Kolew ucierpiał w starciu z Marcjanikiem. Zawodnik Sandecji długo leżał na murawie. Już się pozbierał.

86 minuta: Zmiana w drużynie z Gdyni. Schodzi Patryk Kun, wchodzi Filip Jazvic.

84 minuta: Ostatni fragment meczu nie jest zbyt emocjonujący. Niewiele dzieje się na boisku.

82 minuta: Grzegorz Piesio strzelił mocno z około 16 metrów. Na posterunku jednak Michał Gliwa!

Sandecja ma międzynarodowe wsparcie na trybunach!

76 minuta: Sporo nerwów na boisku! Przepychanka Siemaszki z Baranem. Wmieszał się w to jeszcze Kubań.

73 minuta: Kasprzak próbował zagrania piętą do Brzyskiego, ale piłka wyszła na aut.

69 minuta: Wojciech Trochim zaatakował z lewego skrzydła, urwał się obrońcy, ale nic więcej z tego nie wynikło.

65 minuta: Michał Gliwa! Bramkarz Sandecji ratuje swój zespół w sytuacji sam na sam! Świetna interwencja!

63 minuta: Dwie zmiany przeprowadza również Sandecja. Kolew za Korzyma i Kasprzak za Dudzica!

61 minuta: Podwójna zmiana w zespole Leszka Ojrzyńskiego. Siemaszko w miejsce Jurado, a Kakoko zmienia Nalepę!

Od pierwszej minuty nie ustaje doping nowosądeckich kibiców!

58 minuta: Świetna akcja Sandecji! Piłka zagrana z rzutu wolnego w pole karne gości, tam do strzału głową złożył się Michal Piter-Bućko, ale lot futbolówki przypadkowo zmienił jeszcze Adam Marciniak. Bramkarz zachował jednak czujność.

54 minuta: Ruben Jurado faulowany w środkowej strefie boiska. Chwila przerwy w grze.

51 minuta: Tomasz Brzyski! Bardzo mocne uderzenie na bramkę Arki. Steinbors popisał się dobrą interwencją!

50 minuta: Sandecja przed szansą. Mateusz Cetnarki próbuje strzału, ale piłka odbija się od obrońcy.

47 minuta: Szybka akcja gości lewa stroną boiska, w polu karnym do piłki dopada Grzegorz Piesio i szybko uderza na bramkę Michała Gliwy. Bramkarz drużyny z Nowego Sącza nie dał się jednak tym zaskoczyć.

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ !!!

W przerwie trener Mroczkowski dokonuje zmiany. Patrik Mraz zastępuje na boisku Adriana Danka! Arka bez zmian!

45 + 1. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45 minuta: Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy!

41 minuta: Przedzierający się prawym skrzydłem Bartłomiej Dudzic był ostro faulowany przez Adama Marciniaka. Sędzia odgwizdał przewinienie, jednak nie zdecydował się na upomnienie żółtą kartką zawodnika Arki Gdynia.

38 minuta: Patryk Kun próbował mocnego strzału, ale piłka odbiła się od obrońców z Nowego Sącza.

34 minuta: Kolejna w tym meczu strata Trochima! Piłkę zabiera mu Socha, ale zawodnik Arki nie potrafił tego wykorzystać.

Zaglądamy do social mediów...

29 minuta: Wysoka piłka z lewego skrzydła, do główki wyskakuje Korzym, ale jego zagranie ląduje w rękach bramkarza.

26 minuta: Sandecja rozgrywała piłkę lewym skrzydłem, wymiana podań w narożniku, ale Trochim był na spalonym.

24 minuta: Arka miała szansę wyjść z kontrą, ale Tadeusz Socha zdecydował, że rozegra piłkę w ataku pozycyjnym.

21 minuta. Dobra akcja Sandecji! Wojciech Trochim z głębi pola zagrał prostopadłą piłkę za linię obrońców, tam dopadł do niej Adrian Danek unikając spalonego, ale jego strzał był niecelny. Od bramki rozpocznie Pavels Steinbors.

19 minuta. Michal Piter-Bucko faulował Patryka Kuna. Sędzia przerwał grę.

15 minuta: Inicjatywę na boisku zaczyna przejmować Arka Gdynia.

13 minuta: Tadeusz Socha próbował strzału z dystansu, ale bez problemu interweniował Michał Gliwa.

Wieści z Twittera...

9 minuta: Sandecja niemal cały czas utrzymuje piłkę na połowie Arki Gdynia.

7 minuta: Tomasz Brzyski wykonywał rzut wolny, ale zagranie to było bardzo nieudane.

5 minuta: Ależ błąd Wojciecha Trochima! Chcąc zrobić sztuczkę techniczną stracił piłkę na korzyść Michała Nalepy. Ten popędził z piłką w stronę bramki, ale jego strzał z dystansu był niecelny, Michał Gliwa nie musiał interweniować.

3 minuta: Cetnarski zagrywa z rzutu rożnego, głową strzela Dudzic, ale piłka ląduje obok bramki.

1 minuta: Mecz rozpoczął się ostro. Wojciech Trochim w środku pola faulował rywala.

GRAMY !!!

17:50. Tymczasem pod stadionem...

17:40. Sandecja zwleka z zaprezentowaniem składu graficznie. Wklejamy oficjalne zestawienie LOTTO Ekstraklasy.

17:25. W strefie dla mediów na razie cicho i spokojnie. Sala konferencyjna w pełnej gotowości.

17:20. Arka Gdynia zaprezentowała swój skład na to spotkanie.

17:15. Trener przygotowania fizycznego w sztabie Sandecji swoje kilometry dzisiaj już przebiegł. Czas na piłkarzy!

17:05. Niecała godzina pozostała nam do meczu. Na stadionie czuć atmosferę piłkarskiej rywalizacji.

ZAPOWIEDŹ MECZU:

Drużyna z Trójmiasta jest ostatnio mocno rozpędzona. Piłkarze tego zespołu wywalczyli Puchar Polski pokonując Lecha Poznań, następnie zdobyli Superpuchar po konfrontacji z Legią Warszawa, a w pierwszym meczu tego sezonu wygrali ze Śląskiem Wrocław. Nowosądeczan czeka więc bardzo trudne zadanie, choć na inaugurację rozgrywek zremisowali z faworyzowanym “Kolejorzem”, zatem w tej konfrontacji również nie stoją na straconej pozycji.

Dotychczas drużyny te mierzyły się ze sobą dziesięciokrotnie. Wszystkie mecze rozgrywane były na szczeblu pierwszej ligi, a pierwsze z nich odbyło się sześć lat temu. Bilans tych spotkań jest korzystny dla Arki Gdynia, gdyż wygrywała ona sześciokrotnie. Cztery razy triumfowała Sandecja, a remisów nie było. Pięć bramek w spotkaniach między tymi rywalami zdobył Arkadiusz Aleksander, który w przeszłości był piłkarzem obu klubów. Dzisiejszy dyrektor sportowy Biało-Czarnych zapisał się w statystykach czterema golami na korzyść Nowosądeczan i jedno trafienie zaliczył w barwach Arki.

- Być może na papierze nasz poprzedni rywal i Arka Gdynia, to wyraźna różnica, ale to przecież tylko teoria. Drużyna z Gdyni wygrała przecież całkiem niedawno Puchar Polski pokonując właśnie Lecha, czy zgarnęła Superpuchar sprzed nosa Legii Warszawa.  Ligę również rozpoczęli mocno, ponieważ pokonali naszpikowany wzmocnieniami Śląsk Wrocław. To będzie dla nas ciężka przeprawa. Musimy skoncentrować się już na tym spotkaniu i dać w nim z siebie wszystko - mówi Michał Gliwa, bramkarz Sandecji, który za mecz z Lechem został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki.

Po dobrym spotkaniu w ekstraklasowym debiucie, biało-czarni bardzo mocno rozbudzili apetyty kibiców, którzy zapewne licznie stawią się na obiekcie w Niecieczy, aby wspierać swoją drużynę. Wyzwanie być może będzie trudniejsze niż to w Poznaniu. Sandecja pokazała co potrafi, czyli skuteczną grę w obronie, dyscyplinę taktyczną oraz ogromną wolę walki, więc Arka Gdynia podejdzie do tej konfrontacji z bojowym nastawieniem, zapowiada się zatem ciekawe widowisko.

Mecz rozpocznie się o 18:00. Do naszej relacji NA ŻYWO zapraszamy od 17:00!