18/03/2017 - 00:00

Sandecja zatrzymana w Zabrzu. Porażka boli

Po dwóch wysokich zwycięstwach przed własną publicznością Sandecja przegrała w piątkowy wieczór wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 2:0 (1:0) w rozrywkach 1. Ligii piłki nożnej.

W pierwszej połowie gospodarze zdecydowanie przeważali. Już w 12 minucie objęli prowadzeni po strzale Łukasza Wolszyńskiego, który zaskoczył bramkarza Sandecji.

„Po przerwie to Sandecja była aktywniejsza, ale wciąż miała problem z tym, by stworzyć sobie okazję pod bramką przeciwnika. Trener  Radosław Mroczkowski zdecydował się na ofensywne zmiany, na boisko wprowadził między innymi byłego gracza Górnika, Macieja Korzyma. Na niewiele się to zdało…” – czytamy w relacji z  meczu zamieszczonej  w jednym z  portali sportowych.

W 74 minucie Łukasz  Wolszyński po raz drugi pokonał Łukasza Radlińskiego, ustalając wynik meczu. Pojedynek Sandecji z Górnikiem oglądało ok. 12 tys. widzów!

Porażka z Górnikiem Zabrze to zimny prysznic dla kibiców Sandecji po dwóch, spektakularnych  zwycięstwach  ich  ulubieńców z Pogonią Siedlce i Zagłębiem Sosnowiec, w których strzelili 9 bramek, nie tracąc żadnej.