Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
05/08/2017 - 21:05

Sandecja rozstrzelała wicemistrza Polski! Historyczne zwycięstwo! Przeczytaj naszą relację!

Beniaminek rozgrywek Lotto Ekstraklasy, w dotychczasowych meczach sezonu, dwukrotnie zremisował oraz jeden raz przegrał. Dzisiaj przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo, a dokonało się ono nie byle gdzie, bo na stadionie wicemistrza kraju z ubiegłego sezonu!

RELACJA NA ŻYWO!

KONIEC !!! SANDECJA ODNIOSŁA PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W LOTTO EKSTRAKLASIE !!!

90+2: Groźnie pod bramką Michała Gliwy! Strzał z dystansu został jednak zablokowany.

90 minuta: Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

87 minuta: Żółtą kartką ukarany został Bartosz Kwiecień (Jagiellonia).

86 minuta: SANDECJA !!! GOL !!! WOJCIECH TROCHIM PEWNIE WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY !!!

85 minuta: Ależ kontra Sandecj! Brzyski przerzucił piłkę na drugą stronę boiska, tam przejął ją Dudzic i wbiegł w pole karne. Tak sfaulował go obrońca gospodarzy i Szymon Marciniak podyktował rzut karny!

83 minuta: Ostatnia zmiana w Jagielloni. Kwiecień za Burligę.

82 minuta: Groźnie pod bramką Gliwy! Centra z prawej strony, ale doskonałej akcji nie wykorzystał Runje!

80 minuta. Novikovas wrzucał w pole karne z rzutu wolnego. Nie przyniosło to jednak żadnych korzyści.

78 minuta: Trener Ireneusz Mamrot dokonuje zmiany. Karol Świderski za Rafała Grzyba.

Na boisku niewiele się dzieje. Tempo meczu spadło, gra toczy się w środku pola...

74 minuta: Zmiana w Jagielloni Białystok. Za Sheridana wszedł Sekulski.

72 minuta: Na murawie leżał sfaulowany Bartłomiej Kasprzak. Sędzia przerwał grę. Zawodnik Sandecji został sprowadzony poza boisko, ale na szczęście dla zespołu gości uraz nie był na tyle groźny, aby piłkarz nie mógł powrócić!

71 minuta: Sandecja wykorzystała limit zmian. Schodzi Kolev, wchodzi Dudzic.

66 minuta: Michał Gliwa! Groźny strzał Pospisila znakomicie obronił bramkarz Sandecji!

62 minuta: Druga zmiana w szeregach gości. Wojciech Trochim za Mateusza Cetnarskiego.

60 minuta: Fiodor Cernych wpadł z piłką w pole karne Sandecji. Skutecznie interweniowała defensywa z Nowego Sącza.

58 minuta: Burliga sfaulował Brzyskiego. Zawodnik biało-czarnych musiał skorzystać z pomocy sztabu medycznego!

54 minuta: Grzyb próbował samodzielnego ataku na bramkę Michała Gliwy. Został zablokowany.

50 minuta: SANDECJA !!! GOL !!! MATEUSZ CETNARSKI !!! Tomasz Brzyski z władnej połowy świetnie wypuścił lewym skrzydłem Adriana Danka, ten sprytnie ograł obrońcę gospodarzy i znakomicie zacentrował w pole karne. Cetnarskiego nie pozostało nic innego, jak wbić piłkę do siatki! Sandecja Nowy Sącz na prowadzeniu!

48 minuta: Taras Romanczuk próbował indywidualnej akcji, przedzierał się w pole karne, ale w starciu z obrońcami Sandecji przewrócił się wyraźnie licząc na gwizdek. Sędzia Marciniak przewinienia nie uznał!

W przerwie trener Radosław Mroczkowski dokonał jednej zmiany.

Na boisku w miejsce Patrika Mraza pojawił się Filip Piszczek!

46 minuta: ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ !!!

45+2: KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY !!!

45 minuta: Piłka znów w siatce Jagiellonii! Mateusz Cetnarski zagrał z rzutu wolnego, piłkę głową do bramki skierował Płamen Krachunov, a Marian Kelemen był bezradny. Radość w szeregach gości zastopował gwizdek arbitra głównego i podniesiona w górę chorągiewka przez sędziego asystenta. Spalony! Nie ma gola!

44 minuta: Novikovas zagrywał w pole karne Sandecji. Sheridan nie doszedł do tego zagrania.

40 minuta: Remis wpłynął na obraz meczu. gra mniej składna, dużo rywalizacji w środku boiska.

38 minuta: Krachunov próbował akcji lewą stroną boiska, ale nie porozumiał się z partnerami i piłka poza boiskiem.

35 minuta: JAGIELLONIA !!! GOL !!! SAMOBÓJCZE TRAFIENIE DAWIDA SZUFRYNA !!! Zagranie z prawego skrzydła, w polu karnym najwyżej wyskoczył Cillian Sheridan i oddał strzał głową, następnie piłka odbiła się od ramienia kapitana Sandecji i zmyliła próbującego interweniować Michała Gliwę! Remis!

29 minuta: Kolejna szansa Sandecji. Danek sam na sam z bramkarze. Zwycięzcą pojedynku Kelemen!

Zaglądamy na Twittera...

25 minuta: SANDECJA GOL !!! ALEKSANDAR KOLEV !!! Tomasz Brzyski dostrzegł wychodzącego na dobrą pozycję kolegę z zespołu, zagrał do wbiegającego przed bramkę Bułgara, a ten urwał się obrońcom i skierował piłkę do siatki. Czy był spalony? Sędzia Marciniak skorzystał z VAR i utrzymał decyzję. Sandecja na prowadzeniu!

23 minuta: Sheridan w polu karnym zagrywał do Guilherme, jego strzał świetnie obronił Gliwa. Sędzia dodatkowo odgwizdał spalonego.

20 minuta: Dwie szanse drużyny gości! Najpierw Tomasz Brzyski próbował szczęścia z rzutu wolnego, a następnie Krachunov uderzał głową po kornerze, ale obie te próby były nieskuteczne.

18 minuta: Ofensywna akcja Sandecji. Aleksandar Kolev był na spalonym!

15 minuta: Znów Jagiellonia! Novikovas sprytnie zagrywał do Sheridana, a ten w polu karnym nie utrzymał nerwów na wodzy i skierował piłkę obok słupka. Przewaga gospodarzy na boisku jest bardzo widoczna.

14 minuta: Znów strzał na bramkę gości! Tym razem Cernych uderzał niecelnie.

12 minuta: Znów zagranie w pole karne biało-czarnych! Szufryn odciął od tego zagrania Sheridana, ale niewiele brakowało i tą interwencją pokonałby własnego bramkarza! Na szczęście dla gości piłka wylądowała poza boiskiem.

9 minuta: Mateusz Cetnarski wywrócił się w polu karnym przeciwnika po starciu z obrońcą. Sędzia nie odgwizdał faulu.

6 minuta: Brzyski próbował zagrania pod bramkę Jagiellonii. Tam przejął ją Guti, szybko odegrał do Pospisila, a ten stworzył sytuację Sheridanowi, który jednak strzelił znacznie za wysoko. Znów mogło być groźnie.

4 minuta: Tym razem świetna sytuacja gospodarzy. Trzech zawodników wbiegało w pole karne, w ostatniej fazie jednak Burliga niecelnie podawał do Sheridana, który był ustawiony na wprost bramki strzeżonej przez Michała Gliwę.

2 minuta: Pierwsza akcja w wykonaniu Sandecji. Adrian Danek próbował strzału z dystansu, ale został zablokowany.

GRAMY !!!

15:26. Piłkarze obu drużyn są już na boisku! Za chwilę zaczynamy!

Znamy składy na to spotkanie...

ZAPOWIEDŹ MECZU JAGIELLONIA - SANDECJA:

Nowosądeczanie wyjechali do Białegostoku w piątek wieczorem. Do klubowego autokaru nie wsiadł Grzegorz Baran, który jest zawieszony za czerwoną kartkę w meczu z Legią Warszawa. Prócz niego wszyscy zawodnicy są do dyspozycji trenera Mroczkowskiego. Zatem do meczu z niepokonanym rywalem biało-czarni przystąpią niemal w optymalnym składzie. Co istotne, Sandecja w swoich szeregach ma zawodnika wypożyczonego właśnie z Jagiellonii. Jonatan Straus mógł więc okazać się bardzo pożyteczny przy taktycznym rozpracowywaniu najbliższego rywala.

Jagiellonia w tabeli plasuje się na drugim miejscu, choć prowadzące Zagłębie Lubin mecz czwartej kolejki ma już za sobą, więc jutro może dojść do roszady. Drużyna z Białegostoku dotychczas odniosła trzy zwycięstwa, czyli zgromadziła dziewięć punktów, z bilansem goli 4-1. Sandecja natomiast uzbierała dwa punkty, dzięki remisom z Lechem Poznań i Arką Gdynia. Porażkę natomiast zaliczyła przeciwko Legii Warszawa na jej stadionie. W temacie zdobyczy bramkowych biało-czarni niestety nie mają się czym pochwalić, gdyż nie udało im się jeszcze trafić do siatki rywali. Na bilans 0:2 wpłynął więc tylko mecz z aktualnym Mistrzem Polski. Powyższe statystyki zapewniły drużynie z Nowego Sącza piętnaste miejsce.

Mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok, a Sandecją Nowy Sącz rozpoczyna się o 15:30! Zapraszamy do relacji!