Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
10/11/2017 - 14:25

Sandecja przegrała sparing. Korzym opuścił boisko z kontuzją

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ze względu na zgrupowanie reprezentacji narodowej, Sandecja rozegrała mecz towarzyski z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Sparing ten rozgrywany był na boisku „Słoników” i zakończył się ich wysokim zwycięstwem.

Sandecja w tym sparingu testowała dwóch zawodników. Pierwszym z nich był serbski obrońca Aleksandar Balaj, który od lipca pozostaje wolnym piłkarzem, a wcześniej przez 1,5 sezonu grał w drugoligowej Legionovii Legionowo. Kolejny gracz, któremu dzisiaj przyglądał się trener Radosław Mroczkowski, to 20-latek z Jarmuty Szczawnica. Ten młody napastnik ubiegły sezon nowosądeckiej „okręgówki” zakończył jako król strzelców z dorobkiem 30 goli.

Zobacz: Sandecja testuje serbskiego obrońcę

W pierwszej połowie znaczną przewagę mieli piłkarze z Niecieczy, co udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. Co ciekawe przy obu asystę zaliczył Kamil Słaby, wychowanek Sandecji, który przed sezonem przeniósł się do Bruk-Betu Termalica. Autorem pierwszej był David Guba, natomiast drugiej Łukasz Piątek. Sandecja przed przerwą strzeliła tylko jednego gola. Maciej Korzym uderzył piłkę głową, ta odbiła się od słupka, ale ostatecznie znalazła się w bramce.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli Biało-Czarni, ale nie udało im się doprowadzić do remisu. Najlepszą okazję miał Mateusz Cetnarski, który podszedł do wykonania rzutu karnego, ale nie zdołał tego wykorzystać. Wynik w ostatniej minucie ustalił Bartosz Śpiączka, pokonując Dawida Pietrzkiewicza strzałem z odległości kilku metrów. Kontuzji niedługo po przerwie nabawił się Maciej Korzym, będąc faulowanym w polu karnym. Na razie nie wiadomo na ile uraz jest poważny.

Zobacz: Sandecja zapłaci za szkody, ale pieniądze chce odzyskać od wandali!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 3-1 (2-1)

David Guba 27', Łukasz Piątek 35', Bartosz Śpiączka 90' - Maciej Korzym 30'.

Bruk-Bet Termalica: Krzysztof Baran (60' Dariusz Trela, 74' Krzysztof Baran) - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Kamil Słaby - David Guba (46' Roman Gergel), Vlastimir Jovanović (46' Samuel Stefanik), Łukasz Piątek (46' Jakub Mrozik), Krystian Peda (46' Patrik Misak), Szymon Pawłowski (46' Piotr Nowak, 78' Szczepan Kogut) - Jakub Wróbel (46' Bartosz Śpiączka).

Sandecja: Michał Gliwa (46' Dawid Pietrzkiewicz) - Lukas Kubań (71' Wiktor Nowak), Plamen Krachunov (46' Michal Piter-Bucko), Jonatan Straus (71' Kacper Smoleń), Patrik Mraz (46' Aleksandar Bajat) - Bartłomiej Kasprzak (46' Grzegorz Baran), Michał Gałecki (46' Bartosz Gęsior, 71' Hubert Maślanka), Bartłomiej Dudzic (46' Adrian Danek), Wojciech Trochim (46' Mateusz Cetnarski), Maciej Małkowski (46' Tomasz Brzyski) - Maciej Korzym (54' Damian Mrówka).

MŚ ([email protected]) Fot. Marcin Rogowski

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu