Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
10/02/2018 - 17:55

Sandecja pogoniona ze Szczecina! Fatalny początek rozgrywek

Biało-Czarni rozpoczęli wiosenną rywalizację od meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Jak się okazało, ostatnia w tabeli Pogoń bezlitośnie rozprawiła się z Sandecją.

Mecz już od pierwszych minut był rozgrywany pod dyktando piłkarzy ze Szczecina. Nowosądeczanie wydawali się bardzo spięci,  zestresowali, a przez to w ich grze pojawiała się niedokładność. Od początku Pogoń chciała to wykorzystać, ale przy dwóch pierwszych groźnych akcjach na posterunku czujny był Michał Gliwa. Ta szuka nie udała mu się jednak w 30 minucie. Wówczas przy zagranej z prawego skrzydła piłce niefortunnie interweniował Michal Piter-Bucko i zdobył bramkę samobójczą.

Drugi gol dla „Portowców” padł chwilę przed przerwą. Jego autorem był Ricardo Nunes, który zaliczył bardzo efektowne uderzając sprzed linii pola karnego. Trzecie trafienie natomiast Poroń zanotowała 6 minut po przerwie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Adam Frączczak. Radość gospodarzy jeszcze na dobre nie opadła, a już mogli świętować kolejną bramkę. Co prawda strzał Jakuba Piotrowskiego wyłapał Michał Gliwa, ale sędzia po skorzystaniu z systemu VAR zadecydował, że zawodnik Sandecji interweniował, kiedy piłka całym obwodem przekroczyła już linię bramkową. To był właściwie już koniec rywalizacji.

Wówczas zawodnicy ze Szczecina nie forsowali już tempa, szanowali wynik i własne siły. Sądeczanie natomiast chcieli zmienić wynik, pomniejszyć rozmiar porażki i ta sztuka ostatecznie im się udała. Honorowego gola zdobył Filip Piszczek. 22-latek wykorzystał dobre podanie od Adriana Danka, złożył się do strzału głową i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Debiut trenera Kazimierza Moskala, który przed pracą w Sandecji był szkoleniowcem Pogoni Szczecin, to przykra porażka.

Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 4-1 (2-0)

Michal Piter-Bučko 30' (sam.), Ricardo Nunes 43', Adam Frączczak 51', Jakub Piotrowski 55' - Filip Piszczek 82'. 

Żółte kartki: Rafał Murawski - Maciej Małkowski.  

Pogoń: Łukasz Załuska - Cornel Râpă, Lasza Dwali, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Adam Frączczak, Jakub Piotrowski, Rafał Murawski (82' Dawid Kort), Kamil Drygas, Spas Delev (90' Dawid Błanik) - Łukasz Zwoliński (67' Morten Rasmussen). 

Sandecja: Michał Gliwa - Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko, Patrik Mráz - Maciej Małkowski, Grzegorz Baran, Jakub Grič, Wojciech Trochim (46' Adrian Danek), Tomasz Brzyski (61' Mateusz Cetnarski) - Filip Piszczek.

MŚ ([email protected]). Fot. LOTTO Ekstraklasa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji






Dziękujemy za przesłanie błędu