14/10/2017 - 19:15

Piast Gliwice - Sandecja. W ostatniej minucie straciliśmy zwycięstwo

Nowosądeczanie byli bliscy zwycięstwa w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Gliwice, po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach 2:1, ale rywale zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry. Aktualnie biało-czarni zajmują 9 miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do pełnej ofensywy. Zagrożenie pod bramką Michała Gliwy stwarzali po kolei Joel Valencia, Michal Papadopoulos, a także Patryk Dziczek. Za każdym razem zwycięsko z tych sytuacji wychodził jednak bramkarz Sandecji. Gol jednak wydawał się kwestią czasu.

Sztuka ta nie udała mu się jednak w  29 minucie, kiedy Aleksandar Sedlar umieścił piłkę w siatce. Serb strzałem z woleja z odległości około 10 metrów zdobył prowadzenie dla Piasta Gliwice. Chwile później Maciej Jankowski zmarnował sytuację sam na sam z Michałem Gliwą, który po raz kolejny uratował drużynę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sandecji w ostatniej akcji tej części meczu. Mateusz Cetnarski pięknym strzałem zdobył gola, który uznany został dopiero po analizie VAR, bo wcześniej sędziowie nie potrafili stwierdzić czy piłka przekroczyła linię bramkową. Na przerwę piłkarze schodzili więc przy wyniku 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego zderzenia Grzegorza Barana z Michalem Papadopoulosem. W wyniku tego starcia obaj piłkarze zderzyli się głowami i musieli zostać opatrzeni przez medyków. W 79 minucie Filip Piszczek zdobył bramke po dokładnym zagraniu od Tomasza Brzyskiego z lewego skrzydła.

Gdy wydawało się, że Sandecja wywiezie z Gliwic trzy punkty, sytuacja zmieniła się właściwie w ostatnich minutach spotkania, już w doliczonym czasie gry. Mateusz Mak znalazł się w dogodnej sytuacji, mniej więcej 14 metrów od bramki, a następnie pokonał Michała Gliwę. Przysłowiowym rzutem na taśmę Piast wywalczył remis.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:1)

Aleksandar Sedlar 30', Mateusz Mak 90+5' - Mateusz Cetnarski 45', Filip Piszczek 79'.

Żółte kartki: Uros Korun - Plamen Krachunov.

Piast: Dobrivoj Rusov - Martin Konczkowski, Uros Korun, Hebert, Marcin Pietrowski - Aleksandar Sedlar, Patryk Dziczek (85' Mateusz Mak) - Aleksander Jagiełło (79' Denis Gojko), Joel Valencia, Maciej Jankowski (65' Karol Angielski) - Michal Papadopoulos.

Sandecja: Michał Gliwa - Adrian Basta, Michal Piter-Bućko, Plamen Krachunov, Patrik Mraz - Grzegorz Baran, Mateusz Cetnarski - Adrian Danek (63' Tomasz Brzyski), Bartłomiej Dudzic (75' Filip Piszczek), Wojciech Trochim (77' Maciej Korzym) - Aleksandar Kolev.