Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
04/03/2017 - 18:15

Sandecja gromi Pogoń. Trzy bramki Małkowskiego [zdjęcia]

Nowosądeczanie nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia rundy wiosennej Nice I ligi. MKS Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym boisku Pogoń Siedlce aż 4:0! Skutecznością błysnął Maciej Małkowski.

Po bardzo dobrym meczu Sandecja pokonała Pogoń Siedlce 4:0. Do przerwy biało-czarni wygrywali 1:0 – w 21 minucie trafił Maciej Małkowski. W drugiej połowie, kiedy goście grali w osłabieniu (w 49 minucie Daniel Chyła zszedł z boiska za drugą żółtą kartkę), Sandecja w przeciągu 11 minut strzeliła trzy bramki: Maciej Małkowski w  57 i 61 minucie oraz Bartłomiej Dudzic w 68.

Zobacz: Piłkarze Sandecji przygotowywali się do sezonu w obiektach PWSZ

Sandecja zagrała w składzie: 1. Michał Gliwa - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 9. Mateusz Wdowiak (69, 29. Tomasz Zając), 18. Michał Gałecki, 7. Grzegorz Baran, 10. Wojciech Trochim (79, 17. Adrian Basta), 8. Maciej Małkowski - 37. Bartłomiej Dudzic (73, 20. Adrian Danek).

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak - 16. Łukasz Wójcik, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 27. Jakub Szrek, 6. Marcin Paczkowski (64, 9. Dariusz Zjawiński), 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt, 11. Michał Bajdur (75, 22. Robert Janicki) - 10. Grzegorz Tomasiewicz (56, 93. Konrad Wrzesiński).

Żółte kartki: Wdowiak - Jędrych, Chyła. czerwona kartka: Daniel Chyła (49 minuta, Pogoń, za drugą żółtą).

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).