Wtorek, 19 marca. Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
13/12/2017 - 14:35

Sądeczanin wywalczył Puchar Polski w Karate

Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin cztery razy stanęli na podium prestiżowej imprezy sportowej w walce o Puchar Polski.

- W  Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin we Wrocławiu w dniu 9 grudnia walczyło 480 zawodników i zawodniczek karate  z 95 Klubów Karate Polski. Nowy Sącz reprezentowali karate z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin: Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Nikodem Święs, Klemens Ogórek, Domink Leśniak  i trener-sędzia karate shihan Andrzej Krawontka - powiedział nam Andrzej Krawontka.

Jak wypadli Sądeczanie?- Największy sukces sportowy odniósł Klemens Ogórek, który wywalczył Puchar Polski w kategorii kumite junior -65kg. Klemens jest już znanym zawodnikiem karate w Polsce, we Wrocławiu walczył błyskotliwie i wszystkie walki wygrał przez przewagę ippon tj. przez wykonanie skutecznych i kontrolowanych kopnięć okrężnych na głowę bez obrony przeciwnika. Uzyskany wynik sportowy Klemensa Ogórka to efekt 10 lat treningów w Klubie i osiągane sukcesy m.in. zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Estonii w 2015 w kategorii kumite kadetów. Dominik Leśniak zajął 3-cie miejsce w kumite juniorów -70kg. Dominik po wyrównanej walce o wejście do finału a następnie  dogrywce i wskazaniu sędziów 3 : 2 na jego przeciwnika zatrzymał się na najniższym stopniu podium Pucharu Polski - dodał trener.

- Karolina Sekuła i Klaudia Kowalska wywalczyły 3-cie miejsca w kumite młodziczek. Karolina i Klaudia po trzech zwycięskich walkach, które kwalifikowały je do strefy medalowej Pucharu, w kolejnych o wejście do finałów nie zdołały pokonać swoje rywalki.. Karolina to zwyciężczyni Turnieju Kumite w Jastrzębiu-Zdroju z listopada tego roku a Klaudia również zajęła 1-sze miejsce w Turnieju Kumite ale w roku ubiegłym. Zawodniczki te mają bardzo duże możliwości i kolejne sukcesy na pewno pojawią się w niedługim czasie – wyjaśnił Krawontka.

Pozostali zawodnicy zyskali cenne doświadczenie. - Nikodem Święs walkę eliminacyjną wygrał przed czasem, niestety w kolejnej brak rutyny i częstych udziałów w imprezach rangi krajowej były przyczyną niewykorzystania swoich możliwości technicznych. Najlepsza zawodniczka Klubu V-ce Mistrzyni Europy Kamila Nowak miała gorszy dzień i jej udział w zawodach tym razem nie zakończył się sukcesem.

Andrzej Krawontka jest dumny z postawy swoich zawodników, którzy skutecznie promowali Klub i Sądecczyznę na bardzo prestiżowej imprezie karate w Polsce. - Sukcesy  zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin to realizacja długofalowej metodyki programowo-szkoleniowej dzieci i młodzieży w DOJO-MOSiR w Nowym Sączu przez kadrę szkoleniową Klubu: trenera shihana Andrzeja Krawontkę i instruktorów sensei Łukasza Krawontka, sensei Edwarda Krawczyka i sempai Roberta Popardowskiego - zakończył trener.

MŚ ([email protected]). Fot. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

Puchar Polski Karate 2017

Zawodnik Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zdobył Puchar Polski Karate.