Poniedziałek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
13/12/2017 - 14:35

Sądeczanin wywalczył Puchar Polski w Karate

Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin cztery razy stanęli na podium prestiżowej imprezy sportowej w walce o Puchar Polski.

- W  Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin we Wrocławiu w dniu 9 grudnia walczyło 480 zawodników i zawodniczek karate  z 95 Klubów Karate Polski. Nowy Sącz reprezentowali karate z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin: Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Nikodem Święs, Klemens Ogórek, Domink Leśniak  i trener-sędzia karate shihan Andrzej Krawontka - powiedział nam Andrzej Krawontka.

Jak wypadli Sądeczanie?- Największy sukces sportowy odniósł Klemens Ogórek, który wywalczył Puchar Polski w kategorii kumite junior -65kg. Klemens jest już znanym zawodnikiem karate w Polsce, we Wrocławiu walczył błyskotliwie i wszystkie walki wygrał przez przewagę ippon tj. przez wykonanie skutecznych i kontrolowanych kopnięć okrężnych na głowę bez obrony przeciwnika. Uzyskany wynik sportowy Klemensa Ogórka to efekt 10 lat treningów w Klubie i osiągane sukcesy m.in. zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Europy w Estonii w 2015 w kategorii kumite kadetów. Dominik Leśniak zajął 3-cie miejsce w kumite juniorów -70kg. Dominik po wyrównanej walce o wejście do finału a następnie  dogrywce i wskazaniu sędziów 3 : 2 na jego przeciwnika zatrzymał się na najniższym stopniu podium Pucharu Polski - dodał trener.

- Karolina Sekuła i Klaudia Kowalska wywalczyły 3-cie miejsca w kumite młodziczek. Karolina i Klaudia po trzech zwycięskich walkach, które kwalifikowały je do strefy medalowej Pucharu, w kolejnych o wejście do finałów nie zdołały pokonać swoje rywalki.. Karolina to zwyciężczyni Turnieju Kumite w Jastrzębiu-Zdroju z listopada tego roku a Klaudia również zajęła 1-sze miejsce w Turnieju Kumite ale w roku ubiegłym. Zawodniczki te mają bardzo duże możliwości i kolejne sukcesy na pewno pojawią się w niedługim czasie – wyjaśnił Krawontka.

Pozostali zawodnicy zyskali cenne doświadczenie. - Nikodem Święs walkę eliminacyjną wygrał przed czasem, niestety w kolejnej brak rutyny i częstych udziałów w imprezach rangi krajowej były przyczyną niewykorzystania swoich możliwości technicznych. Najlepsza zawodniczka Klubu V-ce Mistrzyni Europy Kamila Nowak miała gorszy dzień i jej udział w zawodach tym razem nie zakończył się sukcesem.

Andrzej Krawontka jest dumny z postawy swoich zawodników, którzy skutecznie promowali Klub i Sądecczyznę na bardzo prestiżowej imprezie karate w Polsce. - Sukcesy  zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin to realizacja długofalowej metodyki programowo-szkoleniowej dzieci i młodzieży w DOJO-MOSiR w Nowym Sączu przez kadrę szkoleniową Klubu: trenera shihana Andrzeja Krawontkę i instruktorów sensei Łukasza Krawontka, sensei Edwarda Krawczyka i sempai Roberta Popardowskiego - zakończył trener.

MŚ ([email protected]). Fot. Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

Puchar Polski Karate 2017

Zawodnik Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zdobył Puchar Polski Karate.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Tak głosowało troje spośród siedmiu kandydatów w wyborach prezydenta Nowego Sącza: