Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
07/02/2018 - 20:30

Sądeczanin Rafał Dudek został trenerem kadry narodowej K1!

Sądeczanin Rafał Dudek został jednym z trenerów kadry narodowej K1. Razem z trenerem klubu Palestra Warszawa - Łukaszem Rolą będzie odpowiedzialny za przygotowanie juniorów do najważniejszych startów m.in. Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w K1.

Rafał Dudek jest obecnie jednym z najlepszych polskich kick bokserów. Na co dzień walczy również w formule K1 oraz trenuje młodzież w sądeckim klubie, a jego podopieczni odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Tylko w  ubiegłym roku wychowanek sądeckiego klubu Bartek Wójcik, trenujący pod okiem Rafała Dudka, wywalczył w Nowym Targu złoty medal i tytuł mistrza Polski Kick Boxingu w kategorii wagowej do 57 kg. Wychowankowie Dudka z powodzeniem startowali również w mistrzostwach Polski Muay Thai - Oriental Rules w Starachowicach, gdzie Adam Wójtowicz w wadze do 75 kg został v-ce mistrzem Polski, a tytuł Mistrza Polski w kategorii do 67 kg zdobył Daniel Majka.

Dziś Rafał Dudek nie kryje, że powierzenie mu funkcji trenera kadry narodowej to wielki zaszczyt, ale i wyzwanie. Kilka lat temu on również reprezentował barwy Polski na deskach ringów, występując w kadrze narodowej jako reprezentant i zdobywając m.in. brązowy medal Mistrzostw Europy WAKO European Championships.

Biogram:

Rafał Dudek (ur. 4 marca 1984 w Nowym Sączu) – polski zawodnik kick-boxingu K-1 oraz muay thai. Amatorski i zawodowy Mistrz Polski w K-1, brązowy medalista Mistrzostw Europy WAKO European Championships z 2012 w Ankarze[1]. Jest także zdobywcą tytułu Intercontinental Low Kick Super Welter Weight Champion, który zdobył dzięki walce w Trynidadzie i Tobago[2]. Był zawodnikiem klasyfikowanym w rankingach prestiżowej organizacji Glory World Series[3][4].
Stoczył blisko 120 walk amatorskich, wygrał aż 94. Jako zawodowiec do swoich pojedynków przygotowuje się w holenderskim klubie Mike’s Gym. Na zawodowym ringu wystąpił 23 razy, z czego 15 razy wychodził z walk jako zwycięzca. W 2015 roku wziął udział w prestiżowej gali Shoot Boxing 30th Anniversary w Tokio gdzie przegrał na punkty z zawodnikiem gospodarzy, dwukrotnym Mistrzem Świata – Hioroyaki Suzuki. (źródło wikipedia)

ES [email protected] Fot.: archiwum Rafała Dudka