Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
17/03/2017 - 20:15

Sądeczanin boso chce przebiec najważniejsze półmaratony w Polsce

„Boso po Koronę” to projekt Karola Trojana, pasjonata biegania i kultury lachowskiej. W tym roku sądeczanin chce przebiec najważniejsze półmaratony w Polsce... boso. W następnym maratony. Karol w internecie szuka wsparcia finansowego dla swojego projektu.

Pierwszy bosy zdobywca Korony Polskich Półmaratonów z Nowego Sącza?

– Mam szansę na stanie się pierwszą osobą, pierwszym biegaczem, który boso zdobędzie Koronę Półmaratonów Polskich – tłumaczy Karol Trojan, który swoją przygodę z bieganiem rozpoczął niespełna dwa lata temu. Pełen zapału założył bloga biegambo.pl, gdzie do dziś dzieli się swoimi przemyśleniami na temat joggingu. Biegacz założył sobie kilka celów, a żeby nie było banalnie, postanowił swoje plany zrealizować, biegnąc boso. W tym roku jest to Korona Półmaratonów Polskich, w kolejnym najważniejsze w Polsce biegi na dystansie 42 km 195 metrów.

Zobacz: 8. PKO Festiwal Biegowy 2017. Rejestracja otwarta

–  Od jesieni poprzedniego roku rozpocząłem swoją przygodę z bieganiem boso. W ramach tej aktywności powstaje serwis „biegamboso.pl”, mający stać się kompendium wiedzy o tej specyficznej formie biegania – dodaje i przekonuje, że przy odpowiedniej technice to bardzo zdrowy sport.

Żeby zrealizować swój cel Karol potrzebuje finansowego wsparcia, stąd zdecydował się o swoim projekcie zainteresować wszystkich Polaków i założyć akcje na portalu zrzutka.pl.

(JB), fot. jb, Facebook


Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________