Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
09/08/2017 - 17:40

Sadeccy karatecy trenowali i wypoczywali w Wapiennym

Zawodnicy i zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin spędzali wakacje na obozie sportowym karate w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym. Treningi karate odbywały się w letnim DOJO usytuowanym w lesie Magurskiego Parku Krajobrazowego oraz na pięknych obiektach sportowych Ośrodka.


Zajęcia sportowe karate prowadzili Shihan Andrzej Krawontka 5 dan, Sensei: Stanisław Klimkiewicz 3 dan i Edward Krawczyk 2 dan oraz asystenci Sempai Marek Olszak i Tomasz Witusik. Oprócz treningów karate dzieci i młodzież współzawodniczyli również w turniejach obozowych piłki siatkowej, nożnej, w zawodach pływackich, bilarda, tenisa stołowego oraz w biegach sprawnościowych.

Wyróżnione zostały też najlepsze  prace konkursu plastycznego.  Dużym zainteresowaniem wypoczywających cieszyły się zawody pływackie, w których startowali wszyscy uczestnicy obozu. W finale pierwsze miejsce zajął Oliwier Stanik przed Jakubem Janurem i Olgą Stakłosą. Uatrakcyjnieniem  pobytu na obozie była wycieczka do muzeum w Bieczu, spotkanie z katem, wyjście na wieżę ratuszową oraz degustacja lodów bieckich.

O bezpieczeństwie i zagrożeniach dzieci i młodzieży oraz udzielaniu 1-szej pomocy mówili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Garlicach. Młodzi zawodnicy bawili się na dyskotekach i przy organizowanych ogniskach. W czasie SAYONARY, 24 karateków przeszło pomyślnie testy kwalifikujące do uzyskania tytuły SAMURAJA, potwierdzony oryginalnym pamiątkowym brelokiem. Grupy obozowe prezentowały występy kabaretowe przedstawiające życie obozowe, skecze, żarty i piosenki.

Podsumowaniem Zgrupowania szkoleniowego  był Turniej Karate w połączonych konkurencjach kumite, kata indywidualne i grupowe. W kategorii juniorów wygrał Dominik Leśniak, przed Kamilą Nowak i Mateuszem Wójcikiem, wśród młodzików 1-sze miejsce wywalczył Dominik Janik przed Rafałem Obrzutem i Jakubem Kruczkiem a w kategorii kadetów wygrał Szymon Pyznar przed Mikołajem Milanowskim i Karolem Milanowskim. Najlepsi zawodnicy otrzymali wyróżnienia, upominki i pamiątkowe statuetki.

W ostatnią zieloną noc obozu, kiedy wydawało się, że już nic nie może się wydarzyć, o godz. 24 rozeszło się po obozie echo ogłaszające trening nocny, na którym nikogo nie mogło zabraknąć.  Po biegach z pochodniami  trening zakończył się przy świetle księżyca w letnim DOJO. Wszyscy uczestnicy wypoczywający na sportowo zgłosili i zarezerwowali udział w kolejnym Letnim Obozie Karate Wapienne 2018.

Od września Zarząd Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zaprasza nowych adeptów sztuki karate na treningi do DOJO w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej 34 (www.karate-nowysacz.pl).

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu