Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
28/09/2016 - 13:45

Sądecka Dycha z dobrą frekwencją i lepszymi czasami

W minioną niedzielę (25 września) już po ósmy biegacze połączyli rynki w Starym i Nowym Sączu. Wszystko w ramach Sądeckiej Dychy o Puchar Newagu i Grand Prix Małopolski.

W zmaganiach wzięło udział ponad 300 biegaczy, które wyruszyły na delikatnie zmienioną trasę, łączącą sąsiednie miasta. Pierwszy jesienny weekend sprzyjał biegaczom. Było ciepło i słonecznie. Start biegu głównego nastąpił o godzinie 13.

– Sądecka Dycha to z pewniejszą najlepsza impreza rozgrywana na terenie Nowego Sącza. W tym roku frekwencja była o dziesięć procent wyższa niż rok temu! – cieszy się Marian Ryżak, koordynator imprezy, która swój frekwencyjny rekord zanotowała w 2013 roku - 360 uczestników.

– Mieliśmy małą korektę trasy. Na ulicy Kolejowej trwa remont, więc musieliśmy wyznaczyć nowy wariant. Uważam , że wpłynęło to pozytywnie na osiągane wyniki. Jeszcze rano było zimno i mglisto. Jednak z każdą godziną podnosiła się temperatura, zarówno na dworze jak i temperatura całej otoczki wokół imprezy – relacjonuje organizator.

Wśród mężczyzn podium zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Zwyciężył Dmytro Didovodiuk z czasem 29:48. Z czterema sekundami straty finiszował na rynku w Nowym Sączu Sergii Oskeniuk. Trzeci był Oleh Leshchyshyn z czasem 30:22.

Najlepszy z Polaków Tomasz Pociecha uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 30:28.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Lilia Fiskovicz. Mołdawianka finiszowała z czasem 33:35. Druga była Katarzyna Albrycht z wynikiem 34:44. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Olesya Didovodiuk z rezultatem z 34:58.
Pełne wyniki: TUTAJ

**

Ostatni bieg Grand Prix Małopolski w sezonie 2015/16 rozegrany zostanie 26 października. Uczestnicy zmierzą się w Lipinkach podczas Biegu Ulicznego im. Kazimierza Świerzowskiego.
źródło: festiwalbiegowy.pl