Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/03/2017 - 14:20

Ryżak rozruszał Newag. Wystartowali w Krakowie

Ekipa biegaczy z nowosądeckiego Newagu startowała w niedzielę w XIV Krakowskim Półmaratonie Marzanny.

Pómaraton pod Wawelem wśród mężczyzn wygrał Piotr Mielewczyk z Lęborka z czasem 1 godzina, 11 minut i 37 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Roskowska z Szklarskiej Poręby (1:19:25).
Sądeczan tym razem zabrakło jeszcze na podium, ale i tak nieźle wypadli w wielotysięcznym tłumie biegaczy z całej Polski, a nawet zagranicy.

Oto skład Team Newag, wedle kolejności na mecie:

Franciszek Długosz (Młodów), Marian Ryżak (Rytro), Bartłomiej Badowski (Krużlowa Wyżna), Mateusz Fedko (Katowice), Sławomir Walaszek (Gilowice), Klaudia Kolegowicz (Klęczany), Michał Dalewski (Nowy Sącz), Joanna Kot (Nowy Sącz), Anna Ziółko (Nowy Sącz), Patrycja Kurczab (Limanowa) i Małgorzata Duda (Nowy Sącz).

Krótka historia

Team Newag założył Marian Ryżak, legenda sądeckich maratończyków z Rytra.

- W ubiegłym roku - opowiada pan Marian - po "Sądeckiej Dysze o Puchar NEWAG-u"  utworzyła się w firmie grupa biegowa, z którą systematycznie w każdy czwartek  po pracy spotykałem  się na wspólnych treningach na stadionie im: Romana Stramki w Nowym Sączu.
Celem naszym był start  19 marca 2017 roku w półmaratonie Marzanny w Krakowie. Udział w zawodach wzięli wszyscy członkowie naszej grupy  i wszyscy ukończyli  bieg. Na pewno to nie ostatni nasz start, bo od dzisiaj  będziemy poprawiać swoje życiówki.

- Kiedyś byłem jedynym biegającym w firmie, teraz mam już na trasie kilkanaście towarzyszy,  kobiet i mężczyzn,  i to cieszy! - dodał Marian Ryżak.