05/09/2017 - 16:25

Podwójny finał Marcina Gawrona w Toyota Koszalin Open 2017

Nowosądecki tenisista dwukrotnie podczas ITF Koszalin stawał przed szansą wygrania turnieju. Marcin Gawron zarówno w rozgrywkach singla, jak i debla grając z Michałem Dembkiem, dostał się do finału, ale tam w obu przypadkach musiał przełknąć gorycz porażki.

W finale zmagań singlowych, po 92 minutach walki na korcie ziemnym sądeczanina pokonał Paweł Ciaś, dla którego było to drugie z rzędu zwycięstwo całego turnieju ITF Koszalin. Rozstawiony z numerem cztery triumfator (ATP 651), wygrał ten pojedynek 6:4, 6:3. W pierwszym secie zdobył przewagę dwóch przełamań, w drugim natomiast wygrał cztery ostatnie gemy, pewnie pokonując tym samym mocno zmęczonego turniejem Marcina Gawrona (ATP 1001).

Nowosądeczanin miał drugą szansę na wygraną zmagań na kortach klubu Bałtyk. W parze rozgrywki deblowej wspierał go Michał Dembek, którego w półfinale singla pokonał... Paweł Ciaś. Przeciwnikami duetu Gawron/Dembek okazali się pochodzący z Ekwadoru Ivan Endara i Szymon Walków. Starcie to rozstrzygnięto w trzech setach, z których ostatni był bardzo zacięty. Walkę tę zwycięsko zakończyła para Endara/Walków (6:3, 2:6, 10:7).

W sierpniu Marcin Gawron startował również w ITF Bydgoszcz oraz ITF Poznań. Pierwszy turniej zakończył na II rundzie w singlu oraz półfinale zmagań debla. W stolicy wielkopolski sądeczanin po raz kolejny musiał uznać wyższość rozstawionego z ósemką Huberta Hurkacza. Szansa na kolejny start Gawrona, będzie już niebawem na Mistrzostwach Polski w Gliwicach.