10/10/2016 - 15:15

Podium dla sądeckich karateków w Sieradzu

W Międzynarodowym Pucharze Karate Kyokushin w Sieradzu uczestniczyło 251 zawodników z 36 klubów z całej Polski oraz reprezentacje z Rosji, Czech i Irlandii. Otwarcia turnieju dokonali prezydent Sieradza Paweł Osiewała i prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak.

Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin wywalczyła 6 medali.

Iza Pogwizd zdobyła złoto w kategorii kumite (walka sportowa karate) kobiet +18 lat. Srebrne medale wywalczyli: Klemens Ogórek w kumite młodzików i Szymon Ogórek w kumite kadetów.  Brązowe medale  zdobyli: Mateusz Zarotyński w kumite juniorów oraz Karolina Sekuła i Kamila Nowak w kumite kadetek.

Zawodnicy  Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin Klemens i Szymon Ogórek zostali powołani do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w listopadzie w Holandii.

Iza Pogwizd i Klemens Ogórek startowali w ubiegłym roku w Mistrzostwach Europy w Estonii wywalczając medale.

Shihan Andrzej Krawontka liczy, że Klemens nawiąże do sukcesów zawodników klubu na poprzednich mistrzostwach, a Szymon, który wygrał już kilka prestiżowych zawodów karate sprawi miłą niespodziankę.

Przed zawodnikami klubu trenującymi w obiekcie hali sportowej w MOSiR-DOJO w Nowym Sączu, tym roku jeszcze wiele wyzwań i rywalizacji sportowych.