20/01/2013 - 08:48

Piłka ręczna. Tylko i aż remis sądeczanek w Elblągu

Przed meczem wynik remisowy sądecka ekipa wzięłaby w ciemno. Jednak po spotkaniu nikt nie krył złości z osiągniętego wyniku.

Start Elbląg - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:26 (15:13)
Najwięcej bramek:
Start - Aleksandra Jędrzejczyk 7, Edyta Szymańska 5, Agnieszka Wolska 3, Magdalena Białoszewska 3.
Olimpii/Beskid - Agnieszka Podrygała 10, Karolina Płachta 5, Kamila Szczecina 4, Wiktoria Panasiuk 4.
Faworytem spotkania były gospodynie, które od początku minimalnie przeważały. Sądeckie zawodniczki nie miały lekarstwa na szybkie ataki Jędrzejczyk i Szymańskiej. Po 10 minutach Start prowadził 7-3. Zespół z Nowego Sącza zaczął lepiej radzić sobie w obronie, co spowodowało, że przyniosło to efekty w ataku. Po celnych strzałach Podrygały i Szczeciny zrobiło się 11-10 dla Startu. Gospodynie znów zerwały się do walki, ale do przerwy prowadziły tylko dwoma bramkami.
Po zmianie stron na parkiecie w Elblągu działo się wiele ciekawego. Piłkarki Startu bardzo podrażnione zaciętą walką drużyny z Nowego Sącza rozpoczęły drugą połowę bardzo dynamicznie i po 35 minutach było 18-14 dla miejscowych. Wydawało się, że gospodynie opanowały sytuację. Tymczasem sądeczanki im dłużej trwał mecz, tym lepiej sobie radziły. Na 30 sekund przed końcem meczu prowadził zespół Olimpia/Beskid. Piłkę miały rywalki, którą w swoim stylu przejęła Joanna Gadzina. Sędziowie jednak odgwizdali faul. Start wykorzystał swoją szansę doprowadzając do remisu.
- Nie wiem, jakie przewinienie widzieli sędziowie – mówił bardzo zdenerwowany po meczu kierownik drużyny Olimpia/Beskid Karol Basta. – Po ostatnim gwizdku zapytałem tego pana co widział, że podjął taką decyzję, to mi odpowiedział, że już nie pamięta. A poza tym, to jak się dzieje, że w Elblągu sędziowała nam para ze Szczecina, a pamiętamy sytuację sprzed ponad tygodnia? Szkoda tego remisu, choć z drugiej strony dopisujemy sobie punkt.
Na zdjęciu: Agnieszka Podrygała najskuteczniejsza w sądeckim zespole