Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
17/09/2018 - 12:45

Pamiętamy o Norbercie. Mecz hokejowy zakończony remisem 6:6

Dla chorego 12. letniego Norberta z Mochnaczki Niżnej mecz charytatywny rozegrały wczoraj (16 września) w hali krynickiego MOSIR drużyny artystów i KTH, wsparte przez kibiców oraz przyjaciół. Środki z tego sportowego spotkania na lodzie, zakończonego remisem 6:6, wesprą dalsze leczenie chłopca. Zaplanowana na pażdziernik immunoterapia nie jest refundowana przez NFZ. Rodzina musi uzbierać jeszcze 1, 7 mln. złotych.

Norbert zaczął chorować w wieku 4,5 lat. Po kilku latach koszmar choroby powrócił. Wznowa objawiła się 10 miesięcy temu. Chłopiec z radosnego dziecka, ucznia i hokeisty  stał się ponownie pacjentem szpitala. Obecnie ma za sobą 6 cykli chemioterapii, operację usunięcia guza i autoprzeszczep szpiku kostnego. Niedawno rozpoczął cykl 15. dniowy naświetleń, który trwa do połowy września.

Ostatnim etapem leczenia będzie zaplanowana w pażdzierniku immunoterapia, składająca się z 5 cykli, która zakończy się w marcu następnego roku. Na ten cel zbierane są środki, stąd też charytatywny mecz hokejowy, rozegrany w niedzielę, 16 września na tafli krynickiego MOSiR.

Dla Norberta, na lód wyjechały drużyny polskich artystów i kryniccy hokeiści wspierani przez przyjaciół oraz kibiców. Mecz, który obserwowała rodzina 12. latka oraz on sam,  zakończył się remisem 6;6,

Wolontariusze zbierali środki finansowe nie tylko w hali MOSiR, ale również na krynickich ulicach. Akcja spotkała się ze zrozumieniem przechodniów, którzy chętnie wrzucali do puszki pieniądze.

(MKA). fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Karol Okrasa, znany z telewizora, sympatyczny mistrz kuchni, gościł w poniedziałek w Nowym Sączu:


Dziękujemy za przesłanie błędu