Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
16/03/2018 - 15:15

Nowosądecki Klub Karate Kyokushin z kolejnymi sukcesami. 11 medali mistrzowskich w tym 4 złote!

Kolejne sukcesy i przywiezione puchary oraz medale. Tak można podsumować kolejny wyjazd turniejowy zawodniczek i zawodników Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin.

Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu prezentują zdobyte trofea Mistrzostw. Shihan Andrzej Krawontka, Nikodem Święs, Szymon Ogórek, Klemens Ogórek, Kamila Nowak, Klaudia Kowalska, Karolina Sekuła, Dominika Dąbrowska, Natalia Lach.

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyoukishin w Krośnie, mierzono się w konkurencjach kumite kyokushin, czyli walka sportowa karate, kumite WKF - konkurencja olimpijska i kata czyli prezentacja technik walki. Startowało 288 zawodniczek i zawodników z 34 Klubów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

10 osobowa reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin skutecznie promowała Nowy Sącz, zdobywając 11 medali w tym 4 złote.

Szymon Ogórek zdobył dwa złote medale: w kumite kyokushin juniorów młodszych i w kumite WKF.

- Największy sukces sportowy odniósł Szymon Ogórek, który w kumite kyokushin juniorów młodszych i w kumite WKF wywalczył 2 złote medale kwalifikując się do grona najlepszych techników zawodów. W konkurencji kumite kyokushin Szymon wygrał 5 kolejnych walk, w każdej pokazując charakter wojownika  i prezentując brawurowe zaskakujące techniki karate - powiedział Andrzej Krawontka.

Klemens Ogórek zdobył złoty w kumite kyokushin juniorów, srebrny dla Nikodema Święsa.

Spory sukces odniósł również Klemens Ogórek, zwycięzca naszego Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017 - W kategorii kumite juniorów startowało dwóch zawodników Klubu: Klemens Ogórek i Nikodem Święs. Obydwaj tak w konkurencji kumite kyokushin juniorów jak i w kumite WKF byli poza zasięgiem rywali i w obydwu finałach walczyli między sobą o złote medale. W kumite kyokushin złoty medal zdobył Klemens Ogórek a w kumite WKF Nikodem Święs - dodał trener.

Nikodem Święs wywalczył złoty medal w kumite WKF juniorów,  srebrny dla Klemensa Ogórka.

- Brązowe medale wywalczyły Klaudia Kowalska w kumite kyokushin młodziczek  i w kumite WKF, Karolina Sekuła w kumite kyokushin juniorek młodszych i w kumite WKF oraz Dominika Dąbrowska w kumite juniorek młodszych WKF. Kamili Nowak, Natalii Lach i Andrzejowi Talarczykowi nie udało się zakwalifikować do strefy medalowej mocno obsadzonych Mistrzostw Makroregionu - podsumował nasz rozmówca.

Klaudia Kowalska  wywalczyła brązowe medale: w kumite kyokushin młodziczek i w kumite WKF młodziczek.

Shihan Andrzej Krawontka trener karate i instruktor sensei Edward Krawczyk, którzy pełnili także rolę sędziów karate są dumni z postawy wszystkich zawodników reprezentacji Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, którzy dzielnie walczyli i promowali Sądecczyznę.

Karolina Sekuła zdobyła brązowe medale w kumite juniorek mł. i kumite WKF Dominika Dąbrowska brązowy medal   w kumite juniorek mł. WKF.

Przed kadrą szkoleniową w tym sensei Łukaszem Krawontka i sempai Robertem Popardowskim następne zadania tj. przygotować reprezentację Klubu do zbliżających się Turniejów Karate: Ogólnopolskich w Sandomierzu i Wieliczce, Międzynarodowego w Limanowej i Młodzieżowego w Nowym Targu.

Shihan Andrzej Krawontka i sensei Edward Krawczyk z reprezentacją Klubu: Andrzej Talarczyk, Klemens Ogórek, Nikodem Święs, Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Dominika Dąbrowska, Natalia Lach, Szymon Ogórek.

W okresie letnich wakacji, zawodnicy Klubu będą przygotowywać się w ramach Zgrupowania Szkoleniowego Karate, w Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennym do kwalifikacji do kadry narodowej Polski na XXXII Mistrzostwa  Europy Karate Kyokushin KWF,  które odbędą się w dniach 21-22.09 w Kaliningradzie w Rosji.