Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
17/09/2018 - 12:30

Natalia Tomasiak z Festiwalu Biegowego prosto na Mistrzostwa Świata w Szkocji

Tydzień temu cieszyliśmy się ze wspaniałego wystąpienia Natalii Tomasiak na Festiwalu Biegowym, gdzie zajęła 1 miejsce wśród kobiet w biegu na Jaworzynę Krynicą. Teraz, możemy gratulować świetnego występu kryniczanki w zawodach w Szkocji, gdzie w bardzo wymagającym biegu zajęła 4 miejsce.

Podczas Festiwalu Biegowego Natalia oszczędzała siły i wzięła udział tylko w jednej konkurencji - biegu na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Dystans 2,6 km zawodniczka pokonała w czasie niewiele ponad 20 minut, co zagwarantowało jej pierwsze miejsce wśród kobiet. Bieg ten jest bardzo wymagający, bo trasa wiedzie cały czas pod górę i kończy się na szczycie Jaworzyny na wysokości 1 114 metrów n. p. m. Natalia wybrała tę konkurencję, aby zachować siły na rozgrywające się kilka dni później w Szkocji  Mistrzostwa Świata Skyrunning.

Natalia w Szkocji pokazała światową klasę. W biegu na dystansie Ultra liczącym 52 km/+3820 nasza zawodniczka zajęła 4 miejsce. Do wymarzonego podium zabrakło jej tylko 1 minuty i 40 sekund. Trasę biegnącą przez Ben Nevis (1345 m. n. p. m. ) najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii Natalia pokonała w 4 godziny 52 minuty i 46 sekund.

Zobacz także: Tomasiak i Tschirch pierwsi w biegu na Jaworzynę 9. Tauron Festiwal Biegowy

Mimo ciężkich warunków pogodowych i temperatury nieprzekraczającej 8 stopni Celsjusza, Natalia ani na chwilę nie odpuściła. W czasie biegu zajmowała nawet drugą pozycję, jednak na finiszu rywalki okazały się trochę silniejsze i Natalia skończyła rywalizacje na bardzo wysokim 4 miejscu.

Ben Nevis, malowniczy szkocki szczyt ma a sobą długa historię. To na nim po raz pierwszy na świecie odbyły się zawody w biegach górskich, które miały miejsce ponad sto lat temu w 1895 roku.
W całych zawodach rozgrywanych w dniach 13-15 września wzięło udział aż 50 Polaków, wśród których Kryniczanka święciła największe triumfy.

(KS) Fot. Przemysław Ząbecki

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Sądeckiego Biegu Niepodległości 1918 m