Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
28/04/2017 - 07:30

M.K.S. STP Nowy Sącz 38 razy na podium

32 pływaków z STP Nowy Sącz zanotowało kolejny udany start w zawodach pływackich.

W II Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Staszowa o Puchar Starosty Staszowskiego zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego STP Nowy Sącz wygrali klasyfikację medalową zdobywając: 18 złotych, 12 srebrnych, 8 brązowych medali.

W rywalizacji drużynowej w ramach konkurencji sztafet mieszanych na dystansach 4x25m stylem zmiennym i 4x50m stylem zmiennym pływacy zdobyli odpowiednio 2 i 1 miejsce.

Spośród wszystkich startujących zawodników zostały przyznane nagrody specjalne w formie pucharów dla najlepszego zawodnika danego stylu. Błękitni w tej klasyfikacji na 8 przyznanych nagród przywieźli połowę:

Karolina Kurzeja – najlepszy zawodnik w stylu dowolnym
Adrian Ruchała – najlepszy zawodnik w stylu motylkowym
Sandra Sopata – najlepszy zawodnik w stylu klasycznym
Filip Mordarski – najlepszy zawodnik w stylu dowolnym.

Na 32 zawodników M.K.S.STP Nowy Sącz startujących w Staszowie 23 wróciło z co najmniej jednym krążkiem.

W zawodach wzięło udział 20 klubów z łączną ilością 343 startujących zawodników.