Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
przewiń w dół
03/03/2016 - 14:50

Marian Ryżak przebiegł maraton w Tokio

Marian Ryżak, doświadczony maratończyk z Rytra, startujący w barwach Newagu SA przebiegł w minioną niedzielę maraton w Tokio, a dziś przysłał relację z wyprawy do Japonii, pt. "Tokio Maraton - moja droga do Korony ziemi największych maratonów świata".

Japonia była moim kolejnym etapem w drodze do zdobycia korony największych maratonów świata. Do tej korony zalicza się maraton w Tokio. Wystartowałem w nim w niedzielę 28 lutego br. Aby wystartować w tym maratonie organizatorzy wylosowali spośród 309 tys. osób  36 tys., w tym kilka osób z Polski.  Miałem to szczęście, że i ja znalazłem się na liście uczestników maratonu. Ukończyłem ten maraton z czasem 3:23:39.

Maraton rozpoczyna się pod budynkiem głównym parlamentu, następnie biegnie się ulicami Tokio przez centrum miasta wśród wysokich oszklonych budynków. Ostatnie kilometry zawodnicy przemierzają po mostach półwyspu Ariaki w zatoce tokijskiej. Na trasie maratonu co parę metrów znajdowali się kibice oraz wolontariusze, którzy motywowali zawodników do dalszej walki.

Organizacja maratonu jest postawiona na bardzo wysokim poziomie i dopracowana niemalże w każdym detalu przez perfekcyjnych Japończyków.

Maraton w Tokio był moim 62. maratonem, ale pierwszym na kontynencie azjatycki.  Startowałem już w Ameryce Północnej (Nowym Jorku oraz Chicago) w Europie (Berlin i wielu różnych stolicach). Do zaliczenia korony pozostaje mi jeszcze maraton w Bostonie. Mam zamiary wystartować w nim w następnym roku.

Wszystkie moje zagraniczne starty sponsorowane są przez firmę, w której pracuję, a jest nim nowosądecki NEWAG. Dziękuję prezesom za możliwość wystartowania w tak prestiżowych maratonach.
Dla przypomnienia  mój najlepszy wynik z maratonu warszawskiego  to czas - 2:36:41.

Marian Ryżak

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu