Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
03/03/2016 - 14:50

Marian Ryżak przebiegł maraton w Tokio

Marian Ryżak, doświadczony maratończyk z Rytra, startujący w barwach Newagu SA przebiegł w minioną niedzielę maraton w Tokio, a dziś przysłał relację z wyprawy do Japonii, pt. "Tokio Maraton - moja droga do Korony ziemi największych maratonów świata".

Japonia była moim kolejnym etapem w drodze do zdobycia korony największych maratonów świata. Do tej korony zalicza się maraton w Tokio. Wystartowałem w nim w niedzielę 28 lutego br. Aby wystartować w tym maratonie organizatorzy wylosowali spośród 309 tys. osób  36 tys., w tym kilka osób z Polski.  Miałem to szczęście, że i ja znalazłem się na liście uczestników maratonu. Ukończyłem ten maraton z czasem 3:23:39.

Maraton rozpoczyna się pod budynkiem głównym parlamentu, następnie biegnie się ulicami Tokio przez centrum miasta wśród wysokich oszklonych budynków. Ostatnie kilometry zawodnicy przemierzają po mostach półwyspu Ariaki w zatoce tokijskiej. Na trasie maratonu co parę metrów znajdowali się kibice oraz wolontariusze, którzy motywowali zawodników do dalszej walki.

Organizacja maratonu jest postawiona na bardzo wysokim poziomie i dopracowana niemalże w każdym detalu przez perfekcyjnych Japończyków.

Maraton w Tokio był moim 62. maratonem, ale pierwszym na kontynencie azjatycki.  Startowałem już w Ameryce Północnej (Nowym Jorku oraz Chicago) w Europie (Berlin i wielu różnych stolicach). Do zaliczenia korony pozostaje mi jeszcze maraton w Bostonie. Mam zamiary wystartować w nim w następnym roku.

Wszystkie moje zagraniczne starty sponsorowane są przez firmę, w której pracuję, a jest nim nowosądecki NEWAG. Dziękuję prezesom za możliwość wystartowania w tak prestiżowych maratonach.
Dla przypomnienia  mój najlepszy wynik z maratonu warszawskiego  to czas - 2:36:41.

Marian Ryżak

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018