Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
10/08/2016 - 12:05

"Młoda" Sandecja zwycięzcą Gorczańskiej Cup

Zakończyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego Gorczańska Cup, który odbyła się na terenie gminy Łukowica. Zwyciężyła Sandecja Nowy Sącz, tuż przed Beniaminkiem Krosno i Dunajcem Nowy Sącz. Rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi.

Pomysłodawcą turnieju był trener Uranu Łukowica – Mariusz Tokarczyk, który wraz z Bogdanem Łuczkowskim i Andrzejem Biskupem zajęli się sprawami organizacyjnymi.

Rywalizacja rozpoczęła się w minioną niedzielę równocześnie na orlikach w Łukowicy, Jadamwoli i Przyszowej. Drużyny rywalizowały w grupach systemem „każdy z każdym”, mecz trwał 18 minut. Po rozegraniu kompletu spotkań eliminacyjnych kolejność końcowa w grupach przedstawiała się następująco:

6. Orzeł Sidzina

Po przerwie obiadowej rozgrywki toczyły się dalej. Zostały utworzone 3 grupy: w Łukowicy grano o miejsca 1-6, w Jadamwoli o miejsca 7-12, natomiast stawką meczów w Przyszowej były lokaty 13-17. Nie brakowało emocji, szczególnie na boisku w Łukowicy gdzie gra była na najwyższym poziomie. Co ciekawe w tym gronie zabrakło drużyny Igloopolu Dębica. Warto podkreślić, że jest to jedyna drużyna która nie przegrała żadnego meczu w turnieju. Sensację mogli sprawić też chłopcy z Łukowicy, którzy w ostatniej minucie stracili bramkę na 1:0 z Progresem Kraków (remis dawał awans z 2 miejsca) jednak tym razem szczęście było po stronie gości.