Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
19/02/2018 - 10:05

Limanowszczyzna: mamy nowego wicemistrza świata ze Słopnic!

Pochodzący ze Słopnic Emil Juszczak zajął drugie miejsce w Maladze podczas Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018. Polski zawodnik w Hiszpanii występował w klasie juniorów.

W sobotę, 17 lutego, w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2018. Na torze motocyklowym w Maladze wystąpiło dwóch polaków. Jednym z zawodników był Emil Juszczak. Młody mieszkaniec powiatu limanowskiego zaliczył świetny występ podczas zawodów. Na początku Polak wygrał kwalifikacje do zawodów. Następnie podczas trzech turniejowych przejazdów trzykrotnie dojeżdżał do mety z drugim czasem. Ostatecznie po zsumowaniu czasów zajął drugie miejsce i został wicemistrzem świata.

Zobacz też: Limanowa: pożegnano dwóch policjantów

Do Hiszpanii pojechaliśmy z Grześkiem Kargulem tydzień wcześniej, żeby móc jeszcze potrenować przed trzecią rundą SuperEnduro. Zrobiliśmy tylko jeden trening na suchym torze, bo potem przyszła ulewa i zamienił się w bagno. Nie odpuściliśmy i pojeździliśmy trochę po błocie. Tor w Maladze był bardzo wymagający i łatwo można było się na nim wypompować wiec starałem się jak najwięcej odpoczywać na skokach. Jestem zadowolony z wyniku, chociaż zabrakło trochę pary – mówił po wyścigu Emil Juszczak.

[email protected], fot. Starostwo Powiatowe Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku