Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
10/03/2018 - 12:05

Limanowa: Igła im nie straszna. Oddali łącznie ponad 19 tys. ml krwi!

Ponad 19 tys. ml krwi i 43 osoby - to bilans ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą", która w dniach 6 i 7 marca organizowana była na terenie powiatu limanowskiego.

Akcja krwiodawstwa odbyła się w dniach 6 i 7 marca br., w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szpitalu Powiatowym  w Limanowej. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Zobacz też: Obsługa kelnerska na najwyższym poziomie? To oni pokonali kilkadziesiąt szkół z Polski [Zdjęcia]

Akcja miała na celu symboliczne uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony 1 marca. Zbiórka krwi przeznaczona zostanie dla chorych i ofiar wypadków. Drogocennym darem podzielili się mundurowi, członkowie i sympatycy Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, osoby cywilne, a także uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Łącznie 43 osoby!

Zobacz też: Pisarzowa: Remont ruszył. Będą utrudnienia aż do sierpnia. Zobacz mapę objazdu!

W ramach akcji „spokrewnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi w jednostkach organizacyjnych Policji oraz oddziałach terenowych RCKIK.

[email protected], Źródło/Fot. KPP Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku