Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
14/02/2018 - 17:35

Limanowa: Co nowego pożyczysz w powiatowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

W Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego zagościł nowy sprzęt. Za kwotę ok. 30 tysięcy dokupiono niezbędne wyposażenie, z którego korzystać mogą bezpłatnie mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Elektryczne łóżka pielęgnacyjne, materace przeciwodleżynowe czy ssak medyczny – to nowe pozycje na liście sprzętu w powiatowej wypożyczalni. Chętnych skorzystania z urządzeń wypożyczalni nie brakuje. Od 2015 roku z dostępnego sprzętu skorzystało już ok. 280 osób z czasową bądź trwałą niepełnosprawnością.

Zobacz też: Limanowa: Co powiat szykuje dla turystów i mieszkańców? Umowy podpisane! [Zdjęcia]

- Najczęściej wypożyczany sprzęt to łóżka pielęgnacyjne, balkoniki, wózki inwalidzkie i materace poodleżynowe – mówi Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego i zarazem pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.

Zobacz też: Limanowa: Wybory samorządowe 2018: Który z radnych jest najlepszy?

Przypomnijmy, że z wypożyczalni mogą korzystać osoby z terenu powiatu limanowskiego, które utraciły sprawność organizmu i przedłożą aktualne zaświadczenie lekarskie wskazujące na konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu. Sprzęt rehabilitacyjny bądź ortopedyczny wypożyczany jest najczęściej na okres do 6 miesięcy.

[email protected], Fot. PCPR Limanowa

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu